[OL]4you na

Kam vyrazit v lednu: namíchat whisky, na Matrix i na ledové sochy

Kam vyrazit v lednu? První měsíc roku 2022 bude v Olomouci i přes koronavirovou situaci bohatý na zajímavé události. A za poznáním, kulturou, zábavou i sportem můžete vyrazit po celé České republice.

Kam vyrazit v lednu: namíchat whisky, na Matrix i na ledové sochy

LEDEN V OLOMOUCI

Hostem prvního TTalku v novém roce bude 6. ledna od 19:00 sochař Jan Dostál. S jeho díly jste se mohli setkat ve veřejných prostorech Olomouce, Prahy a dalších měst. Jak se mu v Olomouci tvoří a žije? Jaké projekty chystá? A patří jeho sochy do historických center? To vše se dozvíte na debatě v Telegraphu.

6. a 9. ledna od 20:00 můžete obdivovat Keanu Reevese ve filmu Matrix Resurrections, který má premiéru v kině Metropol. Již téměř dvacet let žije Neo zdánlivě poklidný život jako Thomas A. Anderson v San Franciscu. Navštěvuje terapeuta, který mu předepisuje modré pilulky. Potkává každý den Trinity, ale navzájem se nepoznávají. Jednoho dne narazí na Morphea, který mu nabídne červenou pilulku, aby znovu otevřel svou mysl Matrixu... Super tip pro fanoušky této série.

11. ledna v 19:00 budete mít možnost zajít na horkou novinku do Divadla Tramtarie. Amélie z Hejráku je hra Vladislava Kracíka a nahlíží na svět skrze romantickou povahu hlavní hrdinky. Její vyprávění je postaveno na kontrastu fádní reality nelehkého života na olomoucké periferii a neukočírovatelné fantazie Amélie, která touží po dobrodružství. Další typický kousek oblíbeného olomouckého divadla.

19. ledna přivítá nově zrekonstruovaný klub Bounty Rock Cafe matadora české hudební scény s hlasem, který si nespletete. Zahraje tu LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P, a to od 20:00.

Komorní divadlo Kalich přiveze do Divadla na Šantovce Sex noci svatojánské, a to 21. ledna v 19:00. Těšit se můžete na komedii zjevně inspirovanou Shakespearem a na Václava Koptu, Barboru Munzarovou a další.

The Blend. Fantastický workshop pod vedením Zdeňka Kortiše v The BLACK STUFF zavede účastníky do fascinujícího světa exkluzivní skotské whisky, budou moci objevit její historii, poznat skotské regiony a namíchat si svůj vlastní unikátní blend, a to 27. ledna od 18:30.


FOTO: Facebook Pustevny

LEDEN V ČESKÉ REPUBLICE

V Bedřichově v Jizerských horách 7. ledna odstartuje závodem s čelovkami Night Light Marathon další seriál závodů v běhu na lyžích ČEZ SkiTour; letošní novinkou je závod Krušnohorská 30 (22. a 23. 1.). 

Vydat se můžete také na Pustevny, které budou zdobit ledové sochy, a to od 15. do 30. ledna. Návštěvníci se mohou těšit na křišťálově ledovou výstavu na téma ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU a VESMÍR. 

Krkonoše a Pec pod Sněžkou budou v druhé polovině ledna 2022, konkrétně od 20. do 23. ledna, patřit festivalu SkialpujFEST. Workshopy pod vedením horských vůdců doplní přednášky v autentickém prostředí horských chat a veřejný závod s jedním z nejvýraznějších mužů světového skialpinismu Benediktem Böhmem. Mimochodem, zajímavý článek věnovaný skialpinismu jsme vydávali nedávno.

V lednu také odstartuje Mezinárodní rok skla. Portál Kudy z nudy vytvořil speciální stránku věnovanou českému sklu. Najdete tu veškeré zajímavosti i aktuality ze skleněného světa, stejně tak tipy na výlety či akce zasvěcené sklu a tradici našeho sklářství... 

A bude toho samozřejmě mnohem víc, co nám bude zpříjemňovat lednové dny... Tak si to užijme!

reklama