[OL]4you na

Kam vyrazit v prosinci? Na Bártu, Čechomor, Tarju, vánoční trhy i Avatar

Prosinec. Měsíc, na který se všichni těšíme a zároveň v nás vyvolává tak trochu obavy - stihneme uklidit, napéct, pořídit dárky? Nenechme se strhnout negativními myšlenkami a pojďme si poslední měsíc roku 2022 vychutnat naplno. Akcí, kam můžeme v Olomouci vyrazit, je více než dost.

Kam vyrazit v prosinci? Na Bártu, Čechomor, Tarju, vánoční trhy i Avatar

Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby - Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již dvacet let! A už dnes v 19:00 v kině Metropol může okouzlit i vás...

Od 1. do 4. prosince proběhne v Olomouci Přehlídka filmové animace a současného umění PAF. Na programu bude zpověď lidského druhu Everything But the World amerického kolektivu DIS, poslední opus kultovního Jana Švankmajera Kunstkamera, premiéra Orwellem nasáklého dramatu Anděl na dně Televize Estráda, předpremiéra filmu Víta Pancíře NIC VÍC, zvířecí soudní proces Penumbra Hannah Black a Juliany Huxtable nebo nomádská pohádka Johna Akomfraha Last Angel of History. Více o akci zde.

Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci už v pátek 2. prosince. Veškeré informace naleznou zájemci o studium na webu.

5. prosince ve 20:00 si nenechte ujít speciální vánoční koncert v Metropolu. Vašo Patejdl, legendární slovenský hudebník, skladatel a zpěvák a jeden ze zakladatelů skupiny Elán, kde dodnes působí jako hráč na klávesy, vyráží na Vánoční tour společně se svojí kapelou a speciálními hosty. Více zde.

5. prosince v 19:00 se hraje 1. repríza nového kousku Divadla Tramtarie. Pokud jste premiéru Války Roseových nestihli, máte možnost to napravit nejen v tento den, ale i v další dny. Podívejte se do programu, kdy se můžete přijít pobavit a obdivovat výkony Jana Ťoupalíka, Báry Šebestíkové a Marka Zahradníčka.

8. prosince v 19:00 vystoupí v Arcibiskupském paláci Trio Martinů. Jedná se o benefiční koncert na podporu svatokopečského hospicu. Veškeré informace jsou tady.

8. prosince v 19:00 také můžete zajít do Divadla na Šantovce, kde Divadelní společnost Háta předvede jednu ze svých her, konkrétně Kaktusový květ. O zábavu a hvězdné herce bude postaráno. Více zde.

10. a 11. prosince probíhá ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech workshop Advent ve sklenících. Můžete se přijít inspirovat, koupit si vánoční dekoraci, nebo si třeba nějakou vyrobit. Více zde

13. prosince v 19:00 se v kině Metropol uskuteční další vánoční koncert, tentokrát kapely Čechomor. Lístky seženete tady.

FOTO: archiv pořadatele

14. prosince v 18:00 se v Premiere Cinemas chystá velmi očekávaná předpremiéra - do kin míří Avatar: The Way of Water. Více info naleznete tady. A podle informací, které na veřejnost prosakují, je skutečně na co se těšit.

16. prosince v 19:00 se koná i jedna slavnostní premiéra - Moravské divadlo Olomouc uvede Rusalku. Podrobnosti jsou tady.

Jazz Tibet Club láká 17. prosince ve 20:00 na koncert Letní kapely. Koncert navazuje na tradiční vánoční šňůry předchozí kapely Jaromíra 99, Priessnitz. V téměř dvouhodinovém setu představí letošní desku obohacenou o několik písniček z repertoáru Jaromíra 99 a jeho dalších projektů. Více zde.

17. prosince ve 20:00 můžete vyrazit na vánoční koncert Tarji Turunen do kostela Panny Marie Sněžné. Bývalá zpěvačka Nightwish koncertuje v Olomouci pravidelně a vždy je to velký zážitek. Veškeré podrobnosti o Christmas Peace naleznete tady.

FOTO: archiv pořadatele

19. prosince ve 20:00 zve Divadlo na cucky na Vánoční večírek, který bude milým setkáním divadelníků s fanoušky a příznivci oblíbeného olomouckého kulturního stánku. Vstup volný.

20. prosince v 19:00 můžete zavítat do Telegraphu, kde se koná další ze série TTALK. Tentokrát bude hostem výtvarník a umělec Mark Ther. Více zde.

Vánoční trhy Olomouc lákají každý den nejen na pohodovou atmosféru, rozzářená světýlka a nákupy ve stáncích, ale také na dobroty a všemi oblíbené punče. A můžete se spolehnout, že až do Štědrého dne je připraven bohatý doprovodný program. Pár zajímavých tipů najdete u nás v článku. Zaskočte také na Olodvorek a do Baru Zahrada.

FOTO: Zuzana Doleželová

K adventnímu času tak nějak samozřejmě patří dobré skutky. Ať už pomáháte, jakkoliv chcete nebo jakkoliv je ve vašich možnostech, určitě se zastavte na Horním náměstí ve stánku Dobrého místa pro život a dejte si punč. Peníze putují každý den jiné organizaci a vždy pomohou tam, kde je to opravdu potřeba.

A pokud budete chtít podpořit lokální tvůrce, zajděte se podívat do Galerie Šantovka na Šantovka Star(t)s. Můžete tu pořídit třeba zajímavou dřevěnou hračku nebo dekoraci. A sehnat poslední vánoční dárky...

Hezký prosinec všem!

reklama