[OL]4you na

Advent v Olomouci - víme, co by vám rozhodně nemělo uniknout...

Už v pátek budou zahájeny vánoční trhy. Ty naše patří k těm s nejpůsobivější atmosférou vůbec. A letos slibují vedle stálic, na něž se vždy těšíme, také třeba Krampus průvod nebo promítání pohádek i filmů spjatých s tím nejkouzelnějším obdobím roku...

Advent v Olomouci - víme, co by vám rozhodně nemělo uniknout...

20. listopadu 18:00  - rozsvícení stromu
Rozsvícení vánočního stromu patří k nejatraktivnějším momentům celých adventních trhů. I letos se můžeme těšit na vkusně nazdobený strom, který bývá každoročně řazen mezi ty nejhezčí v České republice. Jaké ponese jméno, se dozvíme už v neděli před osmnáctou hodinou.

20. listopadu 18:05 - koncert Báry Basikové
Na slavnostní rozsvícení stromu naváže asi nejvýraznější bod letošního doprovodného programu trhů - koncert zpěvačky Báry Basikové. Kdo miluje její charakteristický hlas, nebude na náměstí chybět.

26. listopadu 17:00 - koncert Pavla Dobeše
Zpěvák a skladatel Pavel Dobeš napsal a složil desítky písní, z kterých se staly hity. Nejdůležitější jsou pro něj texty písniček. V nich umí odvyprávět příběhy... Už 26. listopadu toho můžeme být svědky.

2. prosince 17:00 - koncert Natálie Tichánkové & 4 GOOD
Herečka a zpěvačka Natálie Tichánková rozproudí olomoucké Horní náměstí už 2. prosince v 17:00. Kdo ji zná, může si být jist, že tato energická mladá dáma nechá na pódiu všechno. Více o Natálii Tichánkové se dočtete v našem rozhovoru.

5. prosince 15:00 - Mikuláš
Mikulášská nadílka na Horním náměstí patří k tradici, která nebude chybět ani letos. Pokaždé si sem najde cestu řada malých i velkých návštěvníků. Od 17:00 se pak chystají Zpívánky strýčka Líčka.

8. prosince 18:00 - benefiční koncert pro Trend vozíčkářů
Dobrých skutků není nikdy dost, tak 18. prosince zajděte podpořit správnou věc. 

17. prosince 20:00 - Krampus show
Oblíbená atrakce posledních let nebude chybět ani v Olomouci. Krampus čerti sem zavítají 17. prosince ve 20:00 a budete se bát...

22. prosince 18:00 - koncert Terez Wrau
Tuto oblíbenou písničkářku a buskerku s krásným hlasem a čistou duší v Olomouci milujeme. Nenechte si ujít její koncert, který vás po předvánočním shonu 22. prosince uvede do příjemného rozpoložení.

24. prosince 22:00 - půlnoční mše
Pokud se vám po Štědrém večeru a nadělování a vybalování dárků zachce vydat se na procházku, vezměte to přes náměstí. Mše pod širým nebem má skvělé kouzlo, a pokud ještě napadne sníh, celá akce dostane mnohem působivější a magičtější rozměr.

Různé termíny - vánoční kino
Anděl páně, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Láska rohatá a další... Zpestřením letošních adventních trhů je vánoční kino, které slibuje jeden filmový hit za druhým. Všechny zmíněné snímky patří k české klasice a tu máme rádi, obzvlášť před Vánoci.

Vyhlídkové kolo
Olomoucké kolo v areálu tržnice nabízí skvělou zábavu pro malé i velké a k našim adventním trhům už neodmyslitelně patří. Přijďte se svézt...

Punče
Jestli je něco nerozlučně spjato s olomouckými Vánocemi, jsou to všudypřítomné punče. Můžete si je vychutnávat nejen na trzích, ale tuhle hřejivou dobrotu mají na lístku téměř v každé restauraci, kavárně či vinotéce. Každý má svůj oblíbený punč, na který nedá dopustit. 

Trhy budou probíhat od 18. listopadu do 23. prosince. Aktuální informace a kompletní program najdete ZDE.

Olodvorek
Výborné punče a hlavně příjemné koncerty najdete také na Olodvorku na Dolním náměstí pod taktovkou Plaveb Olomouc. Jejich námořnický punč je fantastický, Olodvorek je úchvatnou oázou uprostřed tepu města a koncerty zde mají skvělou atmosféru. Pro aktuální program či novinky doporučujeme sledovat Facebook.

Bar Zahrada
I zde mají výtečný punč a o zábavu v tomto stále ještě relativně novém prostoru není nouze... Sledujte Facebook.

Užijte si předvánoční čas naplno!

reklama