Kino Metropol nabídne filmy z Cannes, Benátek i Berlína

Přehlídka Be2Can, která přináší ty nejlepší filmy z prestižních evropských festivalů, proběhne v kině Metropol už 6. a 7. října. Nabídne snímky z festivalů v Cannes, Berlíně i Benátkách.

Redakce [OL]4you

"Diváci se mohou těšit na novou dávku kvalitní artové kinomatografie. Olomoucké ozvěny nabídnou čtveřici filmů včetně čerstvého držitele Zlaté palmy z Cannes Titan, který je podle kritiků jeden z nejdivočejších filmů, který byl kdy v Cannes uveden," uvádí programová vedoucí Metropolu Denisa Wasiewiczová.

Kino bude během dvou dnů promítat čtyři filmy. Na programu bude uvedeno již zmíněné skandální drama TITAN (17:30), jehož hlavní hrdinkou je mladá psychopatická vražedkyně. "Režisérka filmu Julia Ducournau je teprve druhá žena v historii canneského festivalu, která získala hlavní cenu," dodala Wasiewiczová. Poté se od 20:00 bude promítat snímek U PETROVOVÝCH ŘÁDÍ CHŘIPKA, který je inspirovaný stejnojmennou knihou a zavede diváky do horečnatých snů, kde není poznat rozdíl mezi realitou a halucinací.

Ve čtvrtek pak Be2Can představí výběr z festivalu Berlinále, kde zazářilo romantické sci-fi MILUJ SVÉHO ROBOTA (17:30), za které herečka Maren Eggert získala cenu za nejlepší herecký výkon. Následovat bude od 20:00působivé ruské drama DRAZÍ SOUDRUZI! vyprávějící příběh oddané stalinistky, jejíž jediné dítě zmizí při protistátní demonstraci. Snímek byl oceněn Zvláštní cenou poroty na festivalu v Benátkách.

Všechny filmy budou uvedeny v originálním znění s českými titulky. Vstupenky jsou již v prodeji na pokladně kina a internetových stránkách . Vstupné je 140 Kč, držitelé karty AČFK mají slevu 40 Kč na každý film. Kartu je možné zakoupit na pokladně za 70 Kč.

#kino metropol

reklama

pearl-design
Další články