[OL]4you na

Klan Gucci s Lady Gaga v hlavní roli míří do kin. A slibuje pořádný zážitek

Luxusní značka, jež má historii. Rodina, pro kterou jsou moc, peníze a sláva samozřejmostí. Klan Gucci, jenž udával trendy a celebrity mu padaly k nohám. Jenže úspěch má i odvrácenou tvář, a tak se pro nevraživost, intriky, soudní pře a rodinné bitvy nemusí chodit daleko. Tohle všechno ale není nic ve srovnání s jednou zhrzenou ženou prahnoucí po pomstě...

Klan Gucci (v originále House of Gucci) je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci. A že toho je! Ostatně historií Gucci jsme se zabývali v obsáhlém článku již dříve.

Pojďme si v krátkosti vysvětlit, o co jde: Když se koncem 60. let Maurizio a Patrizia poprvé setkali na večírku milánské elity, měli oba čerstvě po dvacítce. Vnuk zakladatele módního domu Gucci byl údajně ohromen Patriziinou krásou. Vzali se v roce 1972, a to navzdory odporu Gucciho otce Rodolfa. Společný la dolce vita však trval jen něco málo přes deset let. Manželství se rozpadlo v roce 1985 a další dekádu se táhl rozvod plný tvrdých právních bitev, kterých nebyly ušetřeny ani jejich dvě dcery... A abychom se dostali k jádru věci - Maurizio nakonec prodal svůj podíl ve firmě a byl tak posledním z rodu Gucci, kdo vlastnil značku založenou v roce 1921. Ale tenhle konec nebylo to nejhorší, co ho mohlo potkat - zhrzená žena totiž dokáže neuvěřitelné věci, a tak si Patrizia najala vraha, aby jejího exmanžela zabil... V roce 1998 byla shledána vinnou a odsouzena na 29 let za mřížemi. Odseděla si nakonec 18 let, na svobodu byla propuštěna v roce 2014. Skutečnost, že se o ní točí film, ji velmi znepokojila.

Lady Gaga se na roli Patrizie Reggiani připravovala tři roky a do role se prý vžila natolik, že ztrácela svoji vlastní osobnost. "Posledních devět měsíců jsem mluvila s přízvukem. Ke konci natáčení jsem měla trochu psychické potíže. Buď jsem trávila čas v hotelovém pokoji, kde jsem žila a mluvila jako Reggiani, nebo jsem byla na place, kde jsem jí byla," popsala. Adam Driver je coby Maurizio rovněž vynikající. A v kuloárech zaznívá, že snímek Ridleyho Scotta rozhodně neskrývá oscarové ambice.

Tak si Klan Gucci nenechte ujít, bude to stát za to. V našich kinech se objeví od 25. listopadu. V dalších rolích se představí Salma Hayek, Jared Leto, Al Pacino a jiní. Kino Metropol bude mít tenhle snímek na programu už v sobotu 27. listopadu ve 20:00. A my pro vás máme skvělou zprávu - na našem Facebooku můžete soutěžit o dva lístky na sobotní promítání. To je nabídka, která se nedá odmítnout!

reklama