Králem letošního Majálesu je David Koller!

8. ročník Olomouckého Majálesu Univerzity Palackého se blíží a konečně známe jeho letošního krále – nebude jím nikdo jiný než David Koller, jeden z nejrespektovanějších českých rockových muzikantů!

Redakce [OL]4you

„Myslíme si, že David Koller má všechny vlastnosti, které by měl majálesový král mít – je zásadový, čestný, výmluvný a vzhledem k šíři jeho aktivit se dá říci, že je přímo renesančním člověkem,“ svěřila se Lucie Kačerová z organizačního týmu Majálesu. Skvěle se hodila i skutečnost, že název Kollerova alba z roku 2015 – ČeskosLOVEnsko – je neplánovaně shodný s podtitulem právě letošního majálesu.

Ve středu 9. května 2018 tak ve 12.30 hodin hudebník a skladatel David Koller převezme na pódiu na Horním náměstí korunu z rukou loňské královny majálesu, ředitelky Ústřední knihovny UP Heleny Sedláčkové. Součástí korunovace bude rovněž projev nově zvoleného krále a sborový zpěv československé hymny. Odtud pak zamíří alegorický průvod v čele s králem jedoucím v kabrioletu Škoda Felicia z roku 1960 do Bezručových sadů, kde bude Olomoucký majáles slavnostně zahájen a kde se uskuteční hlavní program akce.

Více informací najdete na webu.

#majáles #majáles univerzity palackého #král majálesu #olomoucký majáles #david koller

reklama

golfolomouc.cz
Další články