Leden v kinech

Už teď koncem roku je jasné, že žádný filmový fanoušek nepřijde zkrátka ani v příštím roce. Máme pro vás tipy na lednové filmové premiéry různých žánrů. Nudit se rozhodně nebudete.

Hana Došlová

Tenkrát podruhé (v kinech od 2. ledna, Aerofilms)
Je nutné cestovat v čase, abyste se dokázali znovu zamilovat? Agentura Time Travelers dokáže své klienty přenést do jakékoliv doby a umožnit jim setkání se slavnými osobnostmi historie dle jejich přání. Nepoužívá k tomu žádnou nadpřirozenou sílu, ale celou situaci navodí díky filmové technice a profesionálním hercům. Hlavní hrdina, klient Victor, se nechce setkat z žádnou postavou z dějin, nýbrž se chce vrátit do sedmdesátých let a prožít rande se svou ženou, jelikož tenkrát v něm viděla víc než jen nudného páprdu v pruhovaném pyžamu. Film je druhým celovečerním filmem francouzského herce, režiséra a scenáristy Nicolase Bedose, do hlavních rolí obsadil Daniela Auteuile, Fanny Ardanta, Guillaume Caneta a Doriu Tillier.

Zakleté pírko (v kinech od 2. ledna, Cinemart)
V nové pohádce Zdeňka Trošky odvážná Aninka (Anastasia Chocholatá) utíká od svých zlých sester (Lucie Polišenská a Šárka Vaculíková) a vydává se do světa vysvobodit milovaného prince Vítka (Petr Urban) zakletého do ptačí podoby. Toho začarovala princezna (Sara Sandeva), s kterou se princ nechtěl oženit. Na svém putování Aninka potkává vodníka (Lukáš Pavlásek), který Anince její dobrodružství ulehčí. 

Můj příběh (v kinech od 9. ledna, Falcon)
Příběh ženy, která se kvůli lásce vzdá úspěšné kariéry baletky, vychází z knižní předlohy Calaway, inspirované skutečnými událostmi,  od spisovatelky Zory Castillo. Snímek zachycuje osud bývalé baletky, kterou její manžel skoro zabije. Poté bojuje s depresemi a hledá nový smysl života. Hlavní roli Elizabeth ztvárnila Vlastina Kounická Svátková, v dalších rolích uvidíte Vilmu Cibulkovou, Terezu Kostkovou, Zuzanu Norrisovou a Nelu Boudovou. V mužských rolích se objeví Saša Rašilov, Jaromír Nosek a Pavel Kříž.

Na nože (v kinech od 9. ledna, Vertical Ent.)
Satirická krimi komedie zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí spisovatele tajemných detektivek, když všichni kolem jsou podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém. Jenže vyšetřování každého člena excentrické rodiny je složitější, než zpočátku vypadalo. V napínavém detektivním příběhu v režii Riana Johnsona, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, uvidíte Chrise Evanse, Jamie Lee Curtise, Michaela Shannona a Dona Johnsona.

Pod vodou (v kinech od 9. ledna, Cinemart)
Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stanou smrtelnou pastí.

Dolittle (v kinech od 16. ledna, Cinemart)
Fantasy komedie režiséra Stephena Gaghana vypráví příběh Dr. Johna Dolittleho (Robert Downey Jr.), veterináře se schopností mluvit se zvířaty. Kdysi byl tak výjimečný, že byl jmenován osobním lékařem anglické královny Viktorie. Nyní ovdovělý žije v ústraní. To se rázem změní, když ho navštíví jeden drzý kluk, který se touží u něj učit, a zároveň obdrží povolání ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma.

Odložený případ: Hammarskjöld (v kinech od 16. ledna, ArtCam Films)
18. září 1961 se nedaleko zambijského města Ndola zřítilo letadlo s generálním tajemníkem OSN Dagem Hammarskjöldem na palubě. Nehodu nikdo nepřežil. Ale byla to skutečně nehoda? O více než padesát let později vyrážejí po vychladlé stopě dánský dokumentarista Mads Brügger a švédský soukromý detektiv Göran Björkdahl. Kdo je vrah a kdo je oběť? Kdo je mystifikátor a kdo mluví pravdu? Brügger stvořil rafinovanou směs detektivky, špionážního thrilleru, dokumentu a promyšlené mystifikace.

Případ mrtvého nebožtíka (v kinech od 16. ledna, Falcon)
Ve filmu producenta a režiséra Miloslava Šmídmajera, který si otevřeně utahuje z kriminálek, se představí jako parta detektivů David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát a Lukáš Příkazký. Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – během jednoho týdne vyšetřit vraždu Starablažkové.

Richard Jewell (v kinech od 16. ledna, Vertical Ent.)
Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Roku 1996, během XXVI. letních olympijských her v Atlantě se podařilo pracovníkovi bezpečnostní agentury Richardu Jewellovi (Paul Walter Hauser), zachránit tisíce životů nálezem batohu s výbušninou. Z prvotně oslavovaného hrdiny se však stává, kvůli manipulativním a zavádějícím informacím z médií, hlavní podezřelý.

Králíček Jojo (v kinech od 23. ledna, Cinemart)
Jojo si to užívá. Jako správný malý kluk má spoustu kamarádů v Hitlerjugend, nejlepšího přítele Yorkiho a pak ještě jednoho kamaráda imaginárního – Adolfa Hitlera. Vše je, jak má být, dokud nezjistí, že jeho maminka ukrývá na půdě židovskou dívku. Režisér Taika Waititi natočil příběh z druhé světové války se svým osobitým stylem humoru. V hlavních rolích uvidíte Romana Griffina Davise a Scarlett Johanssonovou.

Příliš osobní známost (v kinech od 23. ledna, Bioscop)
Snímek režisérky Marty Ferencové vypráví příběh tří žen, které hledají štěstí. Simona (Tatiana Vilhelmová-Dyková) je po bolestivém rozchodu, a navíc ztrácí i syna, který odchází žít k otci. Útěchu nalézá v náruči umělce Viktora, výstředního bonvivána posedlého sexem. Natálie (Petra Hřebíčková) zase potkává okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka. Kam ji ale přivede vztah, ve kterém hrají důležitou roli peníze a tchýně Eva (Eliška Balzerová). I ta se snaží najít jiný smysl života -  v náruči šarmantního hudebníka.

Bídníci (v kinech od 30. ledna, Film Europe)
Drama Bídníci odkazuje k románu Viktora Huga, ale odehrává se na předměstích současné Francie. Stéphane pracuje u zvláštní jednotky na předměstí Paříže. Spolu se svými zkušenými kolegy postřehne zvyšující se napětí mezi sousedními gangy. Film je inspirován pařížskými nepokoji z roku 2005, odehrává se na půdě současného Montfermeilu – stejného místa, kde se bouřili slavní Bídníci Victora Huga.

Gentlemani (v kinech od 30. ledna, Vertical Ent.)
Sofistikovaná akční komedie z dílny scenáristy a režiséra Guye Ritchieho Gentlemani sleduje příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona (Matthew McConaughey), který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů. V dalších rolích hvězdně obsazeného filmu hrají Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Colin Farrell a Hugh Grant.

Malé ženy (v kinech od 30. ledna, Falcon)
Knihu Malé ženy vydala Louisa May Alcottová poprvé před sto padesáti lety. V centru pozornosti je čtveřice sester – romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy, s nimiž se čtenář setkává v době, kdy se rodina musí obejít bez otce, který se zapojil do bojů americké občanské války. Vyprávění je pak pohledem na dospívání těchto dívek a na rozdílné ambice i touhy, které je provází. Do hlavních rolí režisérka a scenáristka Greta Gerwigová obsadila Emmu Watsonovou, Florence Pughovou, Meryl Streepovou nebo Lauru Dernovou.

Tlapková patrola: Vždy ve střehu (v kinech od 30. ledna, Bontonfilm)
V Adventure Bay se schyluje k velkolepému automobilovému závodu. Tlapky vytvořily servisní technický tým pro svého oblíbeného šampióna a těší se, že mu pomohou k vítězství. Jenže ten se nešťastnou náhodou zraní, a řada padne na jeho největšího obdivovatele a fanouška Marshalla. Ten musí překonat nedostatek sebevědomí a soutěživosti, a zkusit si splnit sen, stát se nejrychlejší tlapkou a závodníkem.

 

 

 

#filmové premiéry

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články