Lední show

Lední show se dozajista řadí mezi hlavní události předvánočního období. Zde je kompletní přehled těch letošních.

Hana Došlová

Louskáček na ledě a myší král

Kouzelné rodinné představení Louskáček na ledě můžete vidět v pražské Tipsport areně 7. prosince 2019. Nevšední zážitek bude doprovázet nejen klasická hudba od Čajkovského, ale také naživo zpívané písně přeložené do češtiny.
Velkolepou show vytvořil známý ruský tanečník na ledě Ilja Averbuch k 200. výročí pohádky Ernsta Theodora Hoffmana Louskáček. Na ledě se kromě ledového baletu, taneční akrobatické action-show Jump Evolution, cirkusových umělců a zpěváků předvedou také olympionici a světoví mistři v čele se čtyřnásobným mistrem světa a držitelem zlaté medaile z olympiády v Salt Lake City Alexejem Jagudinem. Uvidíte i Tatianu Totmjaninovou s partnerem Maximem Marininem, kteří spolu získali nejcennější kov na olympiádě v Turíně v roce 2006 a dvakrát se stali mistry světa. Návrhy kostýmů byly vytvořeny nejlepšími designéry Francie, pro výrobu složitou víceúrovňovou scénografii byly použité desítky tun vybavení.

Popelka na ledě

Výpravné představení plné pohádkové fantazie s původní autorskou hudbou Petra Maláska, filmovými projekcemi a světelnými efekty odstartuje 23. listopadu v Ostravě, pokračovat bude během listopadu a prosince do Zlína, Plzně, Ústí nad Labem, Brna, Karlových Varů, Pardubic a Liberce. Poslední představení bude 8. února 2020 v pražské O2 areně. Těšit se můžete na třista dobových kostýmů, působivé variabilní jeviště, které vytvoří spolu s hereckými, pěveckými a krasobruslařskými hvězdami z představení nezapomenutelný zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé. Hlasy hlavním interpretům propůjčili Lucie Bílá a Ondřej Ruml. V hereckých a pěveckých rolích vystupují Josef Vojtek, Dana Morávková, Václav Kopta, Hanka Křížková, Vlastimil Harapes a další. K vidění bude i mezinárodní krasobruslařský soubor sportovců ze sedmi zemí, včetně sólistů předních evropských krasobruslařských show.

Disney on Ice

Dojemný, Oscarem oceněný příběh, jenž si podmanil nejen dětské publikum po celém světě, můžete vidět v ojedinělé podobě v pražské O2 areně ve dnech 14. a 15. prosince 2019. Oslňující bruslařské výkony, speciální efekty a nezapomenutelná hudba vás přenese mávnutím kouzelného proutku do království Arendelle. Spolu s odvážnou Annou se vypravíte na dobrodružnou cestu za její sestrou Elsou, uvězněnou ledovými silami v království věčné zimy. Doprovodí ji veselý sněhulák Olaf, nebojácný horal Kristoff a sobí pomocník Sven, kteří projdou okouzlující krajinou, potkají záhadné trolly a společně pak zazpívají oscarový hit Let It Go (Najednou). Celým programem vás provedou Mickey s Minnie a těšit se můžete i na mnoho pohádkových hostů vytvořených studiem Disney.

Sněhurka na ledě

Pokud máte rádi příběh o Sněhurce, můžete se vydat 23. listopadu do Českých Budějovic a 14. prosince do Třince. Představení slibuje unikátní spojení ledové show a živé hudby. Režie se ujal známy slovenský choreograf a režisér Jaro Moravčík. Ke spolupráci přizval Vaša Patejdla, spoluzakladatele skupiny Elán a autora hudby původní slovenské hudební komedie "Sniehulienka a sedem pretekárov", která je námětem muzikálu. V roli Sněhurky vyniká dvojnásobná mistryně České republiky v krasobruslení Ivana Buzková, v hlavní mužské roli září Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008. V dalších rolích hrají a tančí nejtalentovanější krasobruslaři ocenění medailemi. Hlasy hlavním hrdinům propůjčili Dara Rolins a David Gránský, role vypravěčky se ujala Tereza Kostková, dále uslyšíme Martina Dejdara, Michala Kavalčíka nebo Renatu Drössler.

#lední revue

reklama

PEARL DESIGN
Další články