Letní škola IT pro středoškolačky i v Olomouci!

"V IT je budoucnost. I Tvoje." Tak zní heslo neziskovky Czechitas, o které už jsme psali. A právě holky z neziskové organizace Czechitas chystají půdu pro úspěšný krok do budoucnosti také středoškolačkám. Od 18. do 23. července má olomoucká pobočka v plánu Letní školu IT.

Ilona Tandlerová

Letní škola je určena všem holkám, které chodí na střední, teprve nastupují do prváku nebo odmaturovaly a zajímá je svět technologií. Může to znít malinko děsivě, ale není se čeho bát, zájemkyně nemusí umět vůbec nic. Celá Letní škola IT je pro úplné začátečnice a během týdne se naučí vytvořit webové stránky pomocí kouzel kódů v HTML a CSS, naprogramovat si základní funkce pro webové aplikace, upravovat fotky a pracovat s vektory nebo se seznámí s IoT přímo od odborníků z Hardwario. To všechno zábavnou a hravou formou za pomoci skvělých lektorů a koučů, kteří jsou připraveni se vším pomoct a poradit. Rozhodně se nebude sedět jako ve škole na přednáškách a něco biflovat, v Czechitas berou výuku hravou formou a mění tak životy dospělým i středoškolačkám. Díky propojení s neziskovou organizací BraveBear tak dostanou příležitost i dvě slečny z dětských domovů, které k oblasti informačních technologií tíhnou a my moc držíme palce, ať je to pro ně super start. A start k čemu? Schválně, poslechněte si rozhovor s Amálií. Ta absolvovala Letní školu IT loni v Brně, teď už je zapojená do aktivit u Microsoftu a má skvěle našlápnutou budoucnost. 

Letošní olomoucký ročník je podpořen projektem “Edhouse pomáhá” společnosti Edhouse. I díky podpoře dalších regionálních partnerů se mladé studentky můžou těšit na týden plný IT v prostorách Katedry informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, do virtuální reality je unese tým z VR Education, ve Vědeckotechnickém parku se seznámí s tím, jak vytisknout třeba náhradní kyčelní kloub :) a společnost Oriflame se svým týmem studentkám  dokáže, že v IT je krása. Kromě tvrdé práce je čeká také spousta zábavy. U fancy snídaně v kavárně And The Story Begins a na semináři zaměřeném na work life balance bude prostor k zamyšlení nad životní filozofií i tím, kam by chtěly holky v budoucnu směřovat. Vše pak vyvrcholí závěrečným hackathonem a slavnostním galavečerem. Vypadá to na opravdu záživný týden, na který se jen tak nezapomíná. Máte ve svém okolí středoškolačku, kterou by mohla akce zajímat? Dejte jí vědět! O aktivitách olomouckých Czechitas si přečtěte v článku tady

 

#léto

reklama

Další články