Má řeka duši? V Olomouci rozhodně! Přesvědčte se sami

V pátek 10. a v sobotu 11. září proběhne už šestý ročník festivalu Řeka má duši, který pořádají Plavby Olomouc. Tentokrát nese podtitul Z pohádky do pohádky a bude se odehrávat hned na několika místech. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program včetně koncertů, letního kina, zážitkových jízd městem a pohádkových plaveb po řece Moravě.

Zuzana Doleželová

Nebyly by to Plavby Olomouc, aby i tentokrát nepřišly s novým programem festivalu. "Letošní rok jsme otevřeli OLODVOREK, kde téměř každý den nabízíme kolemjdoucím i stálým příznivcům kulturní program. Přišlo nám proto logické umístit do tohoto prostředí tentokrát i centrum festivalového dění. Ale jak i sám název Řeka má duši napovídá, vodní hladinu neopouštíme," prozradil organizátor Šimon Pelikán. Festival si pro rodiny s dětmi totiž připravil také pohádkové plavby na lodích Kordulka a Marie Terezie, jejich suchozemskou obdobou budou pohádkové jízdy na OLOŠLAPU.

PÁTEK
V pátek ve 20:00 bude na OLODVORKU promítán kultovní film podle předlohy Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu. "Věřím, že tento snímek potěší malého i velkého diváka, nejen kvůli skvělému scénáři, ale i proto, že se částečně natáčel právě v Olomouci. Na podobném místě, jako je náš vnitroblok," řekl s úsměvem Šimon. Vstup bude zdarma.

SOBOTA
Na sobotu chystá festival od 10:00 pohádkové plavby v přístavišti, před OLODVORKEM bude možné nastoupit pro změnu na pohádkové jízdy na OLOŠLAPU. Průvodcem pohádkového světa se stane rodina Všeználků, která během jízd i plaveb odpoví na nejrůznější otázky - například jestli může téct voda do kopce, nebo proč na náměstí z jednoho z domů vystupuje trup koně.  

Od 16:00 pak vypukne na OLODVORKU hlavní hudební program. Vystoupí tu několik hudebních skupin a umělců - Eva Hrabalová (16:00), Kristýna (17:00), Tony Joch a doprovod (18:00), My Own Star (19:00) akusticky, Sugar and Spice Holding Company (20:00) a Dj Pauser a Jordy (22:00).  Vstup je opět zdarma.

Řeka v Olomouci rozhodně duši má. Přijďte se o tom přesvědčit a pobavit se na unikátní festival, který i tento rok nabídne opravdu zajímavý program.

Foto: Plavby Olomouc

#festival

reklama

smartregion
Další články