Milenci nebes – klasika z pera Jacquese Préverta

Kulturní život je pro nás důležitý. Musíme živit naše mozkové buňky pohádkovými příběhy, které se odehrávají na prknech znamenajících svět. Je to nejen krásný únik z reálného světa, ale i spojka s časy minulými či naopak budoucími...

Redakce [OL]4you

První činoherní premiérou Národního divadla Brno je inscenace s názvem Milenci nebes, kterou spíše budete znát pod titulem Děti ráje. Příběh zpracoval francouzský spisovatel Jacques Prévert (1900-1977) jako scénář pro stejnojmenný film, který natočil Marcel Carné roku 1945.

Děj se odehrává v Paříži v roce 1828. Na scéně se představí velkolepá freska z tzv. Bulváru zločinu, kdy hlavní hrdinové příběhu jsou inspirováni skutečnými postavami z divadelní a kriminální historie – jejich milostná a soukromá dobrodružství jsou ovšem pouze a jen dílem autorovy osobité představivosti. Děj ve stylu románů Victora Huga vypráví o nenaplněné lásce, intrikách a zločinu.

Ústřední postavou je mim Jean-Babtiste Deburau (Jan Grundman), který potkává svoji osudovou lásku Garance (Eva Novotná). Žena nádherná, odvážná a svobodomyslná, jež jako by nepatřila do své doby. Osud jim ovšem nepřeje a na scénu přichází další výrazné postavy, například mladý a slibný začínající herec Fréderick Lemaitr (Martin Siničák) či mladičká Nathalie (Annette Nesvadbová), dcera ředitele divadla.

Režie věčně fascinujícího příběhu o nekompromisní lásce, velkých intrikách a pestrých podobách divadla se ujal Marián Amsler. Scéna Juraje Kuchárka vás přenese do futuristického prostředí plného lesklých zrcadel a svítících stolků. Ve hře se bude nejen zpívat a tančit, své místo zde mají i výstupy mima.

Česká premiéra se uskuteční 19. října 2018 v 19:00 v Mahenově divadle v Brně. Více se dozvíte na oficiálních stránkách Národního divadla Brno.

 

 

#brno #divadlo #mahenovo divadlo #milenci nebes #premiéra

reklama

pearl-design
Další články