Milovníci kávových kapslí zbystřete!

Patříte do skupiny těch, kteří si rádi dopřejí dobrou kávu a to ideálně z kapsle? Nespresso přichází s novou řadou Inspirazione Italiana, která je poctou tradiční bohaté kávové kultuře Itálie.

Ilona Tandlerová

Itálie je nedílnou součástí DNA společnosti Nespresso. Příběh Nespresso začal před více než 30 lety jednoduchým, ale revolučním nápadem, jenž se inspiroval kávovarem na espresso. Ten vynalezl v roce 1905 Ital Luigi Bezzera, aby každému dal příležitost vychutnat si dokonalý šálek espressa tak, jak by ho připravil zkušený italský barista. Dnes se již více než 75 % káv v Itálii pije v domácnostech a domácí konzumace je proto nedílnou součástí italské kultury. Nové kávové směsi Nespresso přinášejí zákazníkům bohatství italského kávového řemesla a inspiraci rozmanitostí italských měst. Řada Ispirazione Italiana má za cíl nabídnout takové espresso nebo ristretto, jaké si milovníci kávy mohou vychutnat v Itálii. Italské kávy vděčí za svůj nezaměnitelný charakter tvořivosti a know-how pražírenských mistrů z různých italských regionů.

Společnost Nespresso dnes představila řadu káv s názvem Ispirazione Italiana. Ta zahrnuje dvě zcela nové směsi, které obohacují aktuální nabídku intenzivních káv pro espresso a ristretto. Kolekce sedmi různých směsí byla inspirována kulturou a kávovou tradicí italských měst: Řím (Roma), Florencie (Firenze), Palermo, Neapol (Napoli), Janov (Genova) a Benátky (Venezia).  Do stálé nabídky je řada Inspirazione Italiana uvedena dnes. 

INSPIRAZIONE ITALIANA

Ispirazione Italiana má za cíl vzít milovníky kávy na velkou italskou pouť s Nespresso a objevit intenzivní aroma a cremu italské kávy. Řada káv Nespresso a jejich jména odrážejí regionální znalosti italských mistrů, kterými se tyto směsi inspirovaly. Každá zvlášť připravená kávová směs zachycuje atmosféru jednoho města, od kořeněného vlivu severní Afriky v případě Palerma nebo bohaté historie u kávy inspirované Římem. Právě tyto místní detaily dělají z nové kolekce pravé chuťové potěšení. 

Ispirazione Napoli 

V ulicích Neapole je hluboce zakořeněný kávový rituál, kterým se inspiroval náš způsob pražení do tmava, jenž dává kávě velmi intenzivní chuť. Tato směs, obsahující Robustu, nabízí sametový, krémový šálek kávy s mimořádně hutným tělem a příjemným hořkým dozvukem. Je poctou dovednostem pražičů v tomto hlavním městě italské kávy.

Cena 109 Kč.

Ispirazione Venezia

Jako tradiční most mezi Osmanskou říší a západní Evropou byly Benátky vždy místem, kam se dovážela nejlepší kávová zrna světa a kde byla odborně pražena tak, aby byla maximálně využita jejich rozmanitost. Inspirací pro finální šálek kávy bylo delikátní aroma, v němž se všechny složky nacházejí v dokonalé harmonii a jsou obohaceny o tóny karamelu a hutné tělo.

Cena 109 Kč.

Ispirazione Ristretto Italiano

Lahodná kapka kávy – samotná esence ikonické italské kávové tradice. Tato směs byla inspirována velvyslancem všech italských káv, ristrettem, které nechceme imitovat, ale připravit v naší vlastní co nejdokonalejší variantě. Část směsi pražíme dlouho, aby vzniklo bohaté tělo, část pak krátce, aby dostala jiskřivou ovocnou chuť. Výsledek je vyvrcholením našich snah vytvořit co nejtypičtěji italskou kávu. Tuhle směs pořídíte také v bezkofeinové variantě.

Cena 99 Kč.

Ispirazione Firenze Arpeggio

Tato jedinečná směs dokonale odráží kulturní význam Florencie jako intelektuálního centra Itálie, kde se mísí vlivy z celé země. Styl pražení Ispirazione Firenze Arpeggio všechny tyto vlivy propojuje v kombinaci ovocných tónů, jež tradičně najdeme v severní Itálii, s tóny kakaa typickými pro jih. Výsledkem je sametová, hustá a krémová káva. Pořídíte i v bezkofeinové variantě. 

Cena 99 Kč.

Ispirazione Palermo Kazaar

Káva Ispirazione Palermo Kazaar je směs dlouze pražená do tmava s vysokým podílem Robusty plně ve stylu tohoto jižního města. Multikulturní Palermo, které je křižovatkou vlivů afrických a arabských tradic, pro nás bylo příležitostí se zasnít. Výsledkem je mimořádně intenzivní, sirupová, dřevitá a kořeněná káva s velmi temnou a hustou cremou.

Cena 109 Kč.

Ispirazione Roma

Vůně, jež se line z tradičních římských kávových barů, je dokladem bohaté historie plné kontrastů – oblíbených chutí uzpůsobených eleganci hlavního města. Tato komplexita je vyjádřena v rafinovaném pražení, které vyvažuje intenzitu s lehkostí, a má sofistikovanou chuť ozvláštněnou jemnou nakyslostí.

Cena 99 Kč.

Ispirazione Genova Livanto

Z tohoto významného obchodního města vyplouvali námořníci do celého světa, aby zde objevovali bezpočet nových aromat a chutí. Mezi poklady, které si ze svých cest přivezli domů, byly také kávy z Latinské Ameriky. Středně pražená směs Ispirazione Genova Livanto propojuje v nádherné rovnováze zakulacené chutě brazilských, kolumbijských a guatemalských káv korunovaných klasickými tóny sladkého karamelu.

Cena 99 Kč.

 

 

#káva #nespresso

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články