Neseďte o víkendu doma!

Další víkend je před námi a s ním i další tipy kam vyrazit. Tentokrát za jídlem, sportem i kulturou!

Ilona Tandlerová

Římané v Olomouci . Kdo vlastně byli, jak žili, co jedli? Vše o Římanech se dozvíte na interaktivní výstavě, kterou pořádá Pevnost poznání ve spolupráci se skupinou historického šermu Roma Victor Legio XIII Gemina Augusta. V sobotu i neděli od 10 a 14 hodin na vás čeká historický workshop Římané v Olomouci. Určen je primárně dětem ve věku 10-12 let, litovat ale nebudou ani celé rodiny!

Sice už začal 40denní masopust, nicméně masožravci jistě ocení Zabijačkové hody na Poděbradech. Začátek akce je v 10:00 a těšit se můžete na slané i sladké dobroty. Když se mrknete na jejich facebook, nad jitrničkami a koláčky budete určitě slintat a pokud se akce zúčastníte a nacpete se moc, můžete to vychodit procházkou kolem Poděbrad.

V obchodním centru Olomouc CITY startuje výstava INTERAKTIVNÍ TECHNIKA a slibuje zábavu pro všechny věkové kategorie. Až do půlky března můžete denně od 10:00 do 18:00 otestovat virtuální realitu, simulátor letu ptáků, robotickou kreslicí ruku a spoustu dalších Hi-Tech vychytávek. 

Naučte se malovat akrylem! Právě tento kurz je určen zejména začátečníkům, takže pokud vás něco podobného láká, právě teď máte skvělou příležitost. Na kurzu se naučíte techniky míchání barev a budete vytvářet jednoduchou krajinu. Veškerý materiál budete mít k dispozici, kurz trvá 3 hodiny a stojí 590 Kč. Začátek je ve 13:00 v Korálkárně Qitko na Dolním náměstí 10 v Olomouci. 

V sobotu se v NH Collection Olomouc Congress Hotelu koná osmý ročník plesu Dobrého místa pro život. Netradiční program zahrnuje tanec na vozíčku, ne jedno, ale hned dvě překvapení večera a těšit se můžete také na travesti show Kabaret Scandalladies. Výtěžek letos poputuje na nákup vozíčku pro malou Adrianku. Více info na webu Dobré místo pro život. 

V neděli si dopřejte brunch v podobě nejlepší možné klasiky - vejcí Benedikt. Tentokráte tu máme tip na bruch v Café La Fée. Těšte se nejen na již zmíněná vejce Benedikt, ale i na jejich vegetariánskou verzi Florentine, dýňovou polévku, žemlovku s tvarohem a jablky nebo tuňákovou pomazánku. K tomu si dejte skleničku Mimosy a hned budete mít neděli jak obrázek :) 

Nechcete celý víkend jen lenošit? Zamiřte do OMEGA centra sportu a zdraví. V neděli o půl druhé začíná Fitness day se vstupem do wellness. Na programu je Tabata maraton a po něm následuje kombinace jógy a pilates. Po třech hodinách cvičení se ponořte do vířivky, užijte si saunu a relax před dalším pracovním týdnem.  

Patříte-li k těm, pro které není nedělní odpoledne ve fitku zrovna vysněným programem, mám tu ještě jednu alternativu. Výstavu Post.Print s Barborou Kundračíkovou, která vám ukáže to nejzajímavější z muzejní sbírky moderní grafiky. Komentovaná výstava začíná v 16:00 v olomouckém Muzeu moderního umění. A tady máte malý teaser. 

Fajn víkend vám přejeme! 

 

#tip na víkend #kultura

reklama

PEARL DESIGN
Další články