[OL]4you na

PechaKucha Night v novém objektu – již v pátek v Olomouci

Poslední listopadový pátek bude patřit v pořadí třináctému vydání PechaKucha Night. PechaKucha opět otevře dveře zajímavého architektonického objektu a kromě prezentací bude lákat i na uměleckou performance.

PechaKucha Night v novém objektu – již v pátek v Olomouci

Pravidelní návštěvníci večerů PechaKucha jsou již zvyklí, že tento formát odkrývá zajímavé osobnosti a jejich projekty. Další přidaná hodnota akcí je, že se je organizátoři vždy snaží zasadit do jiného prostředí. V pátek 25. listopadu 2016 se PechaKucha Night odehraje na adrese Jungmannova 3 v bývalém výrobním objektu. Ten je nově ve vlastnictví soukromého majitele, který má v plánu celou budovu přetvořit na galerii současného umění.

Na budoucí využití budovy navazuje i doprovodný program akce. Uměleckou performanci, která bude pracovat i s formátem PechaKucha, zajistí dvojice umělců David Helán a Miloš Šejn. Jak přesně bude performance vypadat ale zatím organizátoři prozradit nechtějí: Performance bude využívat časového omezení, na kterém je formát PechaKucha založen. A během akce vznikne několik uměleckých děl, která se budou na konci večera dražit. Návštěvníci si tak budou moci z akce odnést i kus umění domů,“ doplňuje Ondřej Nosek z organizačního týmu.

Prezentace, které během večera zazní tentokrát, nebudou provázány žádným tématem. „​Tři večery jsme letos podřídili určitému tématu a nyní jsme měli potřebu pozvat lidi, jejichž práce je nám sympatická a zároveň se nenechat čímkoliv svazovat. Výběr prezentujících nám vyplynul zcela přirozeně,“ komentuje výběr účastníků pořadatelka Alžběta Smejkalová.

Mezi prezentujícími samozřejmě vystoupí i umělci – sochař Robert Buček nebo malířka a kreslířka Daniela Mikulášková. Z Plzně přijedou tři zástupkyně studia Nalejto, které se soustředí na výrobu porcelánu nebo Marek Sivák a Silvie Hašlová ze spolku Pěstuj prostor. Jejich prezentace se dotkne pojetí městského veřejného prostoru. Na toto téma částečně naváže Petr Vavrouška, ambasador značky egoé, výrobce venkovního nábytku. Petr Vavrouška může být pro návštěvníky PechaKucha Night ale zajímavý i proto, že působí jako novinář a několik let pracoval jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu.

Třinácté vydání PechaKucha Night bylo původně plánováno na 11. listopadu 2016. „​Nakonec jsme ten termín museli z produkčních důvodů posunout,“ komentují pořadatelé a dodávají: „Prostor, kde se akce bude konat, je pro nás výzvou – je dost velký a my jsme chtěli využít jeho potenciál. Chtěli jsme připravit program, který bude adekvátní možnostem, které budova skýtá, což je časově i produkčně dost náročné. Proto jsme termín akce posunuli a pevně věříme, že se to vyplatilo a návštěvníci akce budou spokojení,“ uzavírají Ondřej Nosek a Alžběta Smejkalová.

Prostory budou návštěvníkům otevřeny od 19.00 hodin. Hlavní program, tedy prezentace, začne obligátně ve 20.20 hodin. Vzhledem k tomu, že budova bude vytápěna pouze plynovými ohřívači, doporučují pořadatelé vybavit se teplým oblečením. Teplé občerstvení pro zahřátí zajistí kavárna Kafe jak lusk.

Průběžné informace o akci mohou zájemci sledovat na facebookovém profilu akce PechaKucha Night Olomouc. Vstupenky je možné koupit online na portálu GoOut.   

reklama