[OL]4you na

Pět tipů, jak se nastartovat do roku 2022

Pomalu se ukrajují dny z nového roku, ale vy jste pořád ještě myšlenkami ve vánočním nicnedělání? Máme pro vás pár tipů, jak nastartovat tělo i mysl, protože oboje jde ruku v ruce... Budete se cítit skvěle a nabitě, to vám zaručujeme.

Pět tipů, jak se nastartovat do roku 2022

1. Zajděte si do sauny
Potěcha mysli i těla, přesně tak by se dalo charakterizovat saunování. Sauna pomáhá zregenerovat svalstvo, zkvalitňuje spánek, ale je také perfektním rituálem, který je plný hýčkání, slastných vůní a odpočinku. Podporuje činnost srdce a cév a produkci endorfinů, jež jsou nesmírně důležité. Jako bonus si pak odnesete posílenou imunitu a hezčí pleť. A saunování je přijatelnou formou otužování pro ty, kteří se od ledové vody, jež je momentálně tolik v módě, raději drží dál.

Čas věnovaný jen sobě je v dnešní uspěchané době takřka vzácností, a přitom je právě kvalitní odpočinek základem dobré nálady a neutuchající energie. Takže doporučujeme zajít do sauny a nabrat sílu do dalších dní. A není od věci navštívit saunový ceremoniál, kde se můžete nechat rozmazlovat. Zasloužíte si to.

2. Začněte sportovat
Nemusí se z vás stát fitness nadšenec, ale pohyb vašemu tělu rozhodně prospěje. A je jedno, zda si budete den co den cvičit doma před televizí, šlapat na rotopedu, potit se pod dohledem trenéra, nebo třeba běhat. Důležitý je sport a pravidelnost. Uvidíte, že když u nějaké aktivity vydržíte pár dní, vaše tělo bude pružnější, nebudou vás bolet záda a budete se cítit mnohem spokojenější a šťastnější. I sport totiž vyplavuje endorfiny! A může se stát i nečekané - na vaši aktivní chvilku se začnete těšit! A to je víc než krásné.

3. Kupte si něco hezkého
Nové sako, boty, rtěnka, hodinky, nebo třeba lyžařská výbava. Záleží na vás, co vám vykouzlí úsměv na rtech a přinese vám radost. A nezáleží na tom, zda za novou věc zaplatíte pár korun, nebo tisíce, důležité je, že vás potěší. I o malých či větších radostech je totiž život...

4. Plánujte dovolenou
Zní to možná zvláštně, když už v lednu budeme přemýšlet nad letní dovolenou u moře nebo na oblíbené chalupě, ale právě vidina volna a okamžiků, o nichž víme, že si je náležitě užijeme, je takovou malou oázou uprostřed momentální zimy a začátku nového roku spojeného s mnoha povinnostmi. Mít na co se těšit je přece skvělé!

5. Užívejte si každý den
Pokud vám už naše předchozí rada připadala jako z říše snů, pak tuto budete považovat za doslova bláznivou. A přitom je to to nejjednodušší, co pro sebe a naši pozitivní mysl a tedy i svěží tělo a energii, s níž se ráno probouzíme, můžeme udělat. Zkusme začít tím, že si denně najdeme alespoň jednu věc, jež nás potěšila. Všímejme si pozitivních událostí či myšlenek, které nás obklopují, a nenechme se pohltit okolním negativismem. Život je krásný... I v roce 2022.

reklama