[OL]4you na

Pět tipů, jak si dokonale vychutnat svátky

Vánoce v době covidu, už podruhé. I když situace není úplně růžová, i letos si můžeme užít vánoční svátky tak, abychom na ně mohli ještě nějakou chvíli vzpomínat. Tedy pokud vše vezmeme za správný konec...

Pět tipů, jak si dokonale vychutnat svátky

1. Užívejte si dárky od Ježíška
Nadělil vám Ježíšek to, co jste si opravdu přáli? Jestli ano, tušíme, že vaše radost je nezměrná. A tak si ji vychutnejte plnými doušky. Radujte se společně s rodinou z darovaných zážitků, přečtěte si novou knížku, kterou jste našli pod stromečkem, zahrajte si společenskou hru, kterou jste si dopřáli všichni společně... A užívejte si i radost v dětských tvářích, ta kouzlo Vánoc jen podpoří.

2. Lenošte bez výčitek
Udělejte si dobrou kávu, naložte si tácek cukrovím, zachumlejte se do deky a užívejte si, že alespoň o svátcích nic nemusíte. Odpočiňte si od předvánočního shonu, hoďte pracovní povinnosti a dennodenní starosti za hlavu a vychutnávejte si jen přítomný okamžik. A nebo sáhněte po knížce, na niž nebyl už dlouho čas. A pokud milujete pohádky, jež k Vánocům neodmyslitelně patří, zapněte si televizi, dopřejte si horký svařák a zasněte se u Tří oříšků pro Popelku, Zlatovlásky, nebo se nalaďte na romantickou vlnu s Láskou nebeskou...

3. Udělejte dobrý skutek
Vánoce jsou na dělání dobrých skutků naprosto ideální. Pokud máte srdce na pravém místě, zákonitě musíte vnímat, s jakou nespravedlností se mnozí lidé musí potýkat. A nemůže vám to být jedno. Podejte tedy pomocnou ruku tam, kde je to třeba. Vykouzlíte tak úsměv na tváři lidem, pro něž není samozřejmostí. A to je přece krásné. Jestli milujete zvířata, soustřeďte se na ně. I tato pomoc se počítá a jednoznačně má smysl.

4. Vydejte se do přírody
Kde relaxovat dokonaleji než na čerstvém vzduchu! Pokud máte rádi procházky, vezměte celou rodinu, pořádně se oblečte, zabalte s sebou termosku s horkým čajem nebo svařákem, nějaké laskominy, a vydejte se vstříc lesním či horským cestám. Nezapomeňte se dívat po okolí, vychutnávat si tu nespoutanou svobodu a krásu, kterou příroda oplývá i teď v zimě, smějte se a užívejte si, že jste. A nebo se vypravte na lyže. Ten pocit, kdy vám vítr ovívá tváře, zatímco sjíždíte kopec, je k nezaplacení. 

5. Vraťte se do dětství
Sedněte si s rodinou a zavzpomínejte na to, jak se slavily Vánoce před lety, když jste byli malí. Upečte si jablka plněná ořechy a medem, udělejte si svařené víno nebo horký čaj, dopřejte si domácí vaječný likér, na tácek nandejte cukroví... Zhasněte, zapalte svíčky, vezměte si k tomu ještě fotoalba naplněná vzpomínkami a vydejte se na cestu tam, kde ještě nebyly žádné starosti a povinnosti. Garantujeme vám, že kromě nezbytné nostalgie se také skvěle zasmějete. A to je v dnešní době nesmírně důležité.  


FOTO: Unsplash

Hezké a klidné svátky všem!

reklama