[OL]4you na

Poběžíte? Mattoni 1/2Maraton Olomouc se blíží

Olomoucký půlmaraton bývá tradičně hodnocen jako jeden z nejlepších v seriálu RunCzech. Je to dáno jednak krásnými kulisami, díky nimž zapomenete na rozpálené městské ulice, kterými se závod vine, ale především neopakovatelnou diváckou kulisou, jež žene vpřed k fantastickým výkonům profesionální běžce i nadšené amatéry. Dvanáctý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se poběží už 18. června.

Poběžíte? Mattoni 1/2Maraton Olomouc se blíží

Milujete běh? Máte pod kůží tóny Vltavy, když padne startovní výstřel? Pak si nenechte ujít Mattoni 1/2Maraton Olomouc, který se běží už 18. června, tradičně z Horního náměstí... A co si budeme povídat, skvělý zážitek je to i pro diváky u trati. Olomoucký půlmaraton má zkrátka neopakovatelné kouzlo...

Vzdálenost 21,0975 km každoročně láká tisícovky vytrvalců. Po dvou letech, kdy půlmaraton poznamenal covid, se do Olomouce letos sjede spousta milovníků běhání a závodů. Připomeňme, že rekord mezi muži drží Keňan Stephen Kiprop s časem 1:00:15, když v roce 2018 o dvě vteřiny překonal čas krajana Geoffreye Ronoha z roku 2014, mezi ženami pak Keňanka Mary Keitany s časem 1:06:38, který zaběhla už v roce 2015. 

Dvanáctý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc kromě tradiční dlouhé distance (vybíhá se v 19:00) opět nabídne také štafetu na 3 × 5 km + 1 × 6,0975 km, 2Run na 10 + 11,0975 km a nebude chybět ani dm rodinný běh (startuje v 17:00), jenž nabízí nenáročnou 3,5 km dlouhou trať vhodnou i pro děti, a také běh o pohár rektora

Carlo Capalbo, prezident RunCzech, během loňského olomouckého půlmaratonu
FOTO: RunCzech

Registrovat do závodů se můžete zde. Najdete tu i veškeré potřebné informace.

Užijte si olomoucký půlmaraton a zaběhněte čas, na který budete pyšní... Hodně štěstí všem! A nezapomeňte: ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL!

reklama