[OL]4you na

POZVÁNKA: Nahlédněte do pouštního festivalu očima fotografa Marka Musila

Přední český reklamní fotograf Marek Musil ve svém posledním fotoprojektu The Burning Man Collection mapuje světoznámý festival Burning Man v Nevadě a jeho dva největší sesterské festivaly – izraelský MidBurn a jihoafrický AfrikaBurn. V únoru 2018 výstavu představil veřejnosti v pražské Leica Gallery, kde zároveň pokřtil svou první fotografickou knihu. Projekt The Burning Man Collection mapujující tento kultovní festival i jeho příznivce sklidil velký zájem médií i veřejnosti a nyní se představí i v Olomouci.

POZVÁNKA: Nahlédněte do pouštního festivalu očima fotografa Marka Musila

Americký kultovní festival The Burning Man si za více než třicetileté působení vybudoval stovky tisíc příznivců z celého světa. Každý rok se doprostřed nevadské pouště sjíždějí lidé všech národností i společenských vrstev, aby si v provizorně postaveném městě Black Rock City užili týden života, ze kterého jsou od prvopočátku vyčleněny peníze, předsudky i osobní komfort. Tito novodobí hippie jsou odkázaní sami na sebe, na vlastní zásoby potravin a vody, na schopnost organismu zvládat velké výkyvy teplot a většina z nich je odhodlaná předat celé komunitě něco ze sebe a svých dovedností. Každý rok se tak na dně vyschlého nevadského jezera konají workshopy, meditace, jóga, přednášky, kulinářské akce a nekonečné večírky.

Na rozloze 11 km čtverečních se v prachových bouřích prohánějí na kole milovníci umění i života v podobě, která tady není zkažená komerčním světem a rozdíly společenského postavení v bežném životě. Atmosféra svobody a tolerance je cítit na každém kroku, ať už v kempech, kde si letité party přátel společně připravují na grilu večeři nebo na pojízdných tanečních pódiích, kde je s otevřenou náručí a nabídkou drinku přivítán úplně každý. Když Larry Harvey v osmdesátých letech zapíjel na pláži  svůj rozchod s přítelkyní, jehož tečkou bylo spálení sochy dřevěného muže, který představoval právě jeho starý život, určitě ho nenapadlo, že se z této každoroční tradice setkání s přáteli jednou vyklube celosvětový fenomén...

Výstava The Burning Man Collection kroměřížského rodáka Marka Musila bude k vidění v olomouckém obchodním centru Galerie Šantovka od 1. do 30. listopadu 2018. Pokud by vás zajímala jeho kniha, můžete si ji zakoupit přes web.

 

reklama