Prosincové filmové novinky

Nejste-li fanda zimních měsíců, můžete si zkrátit dlouhé čekání na jarní paprsky v kině. Nových filmů je totiž opravdu hodně!

Hana Došlová

Ermitáž – síla umění (premiéra 2. 12., Aerofilms)
Trojnásobný držitel evropské ceny pro nejlepšího herce Toni Servillo vás v dokumentárním snímku provede příběhy, které se postupně za 250 let odehrály na chodbách slavného muzea, nebo v okolních ulicích magického Petrohradu. Film přibližuje historii na pozadí napoleonských válek, revoluce v roce 1917 i totalitní éry ve 20. století až do současnosti. Ve sbírkách Ermitáže se ukrývají cenná díla velikánů, jakými byli Leonardo, Raffael, Van Eyck, Rubens, Titian či Rembrandt, které film přibližuje vůbec poprvé ve vysokém rozlišení na velkém plátně.
Režie: Michele Mally, hrají: Toni Servillo

Pat a Mat: Kutilské trampoty (premiéra 5. 12., Bioscop)
Pat a Mat se vracejí v nové sérii příběhů, která vyvolá úsměv na vašich i dětských tvářích. Jak přelstí zloděje, který jim krade jablka ze stromu? Jak dopadne stavba automyčky, jak se poperou s otáčením palačinek na pánvi, výrobou domácího moštu a křupavého popcornu? A jak dopadne létající stroj vyrobený z dronů. Do všeho se opět pustí s vervou a chutí a nenechají se zastrašit žádnou překážkou
Režie: Marek Beneš

Jumanji: Další level (premiéra 5. 12., Falcon)
Martha, Bethany a Fridge jsou zpátky a musí najít záhadně zmizelého Spencera.  Hra se ovšem změnila, a přežití ve světě Jumanji bude mnohem náročnější. Už to totiž není jen džungle, jsou to i rozpálené pouště či zasněžená pohoří plné nových nebezpečných nástrah.
Režie: Jake Kasdan, hrají: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black, Kevin Hart, Awkwafina, Danny DeVito, Danny Glover, Ser'Darius Blain, Alex Wolff, Madison Iseman, Morgan Turner a další

Špindl 2 (premiéra 5.12., Bohemia MP)
Úspěšná lékařka Silvie věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Renata, manželka známého spisovatele, ve svých kurzech dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, ale v jejím vlastním životě jeden osudový prvek schází. Herečka a tanečnice Eliška slibně rozjíždí svou kariéru, ale komplikuje se jí vztah s partnerem. A le naštěstí tu sjou chlapi z horské služby, kteří jsou vždy připraveni pomoci. Kde jinde by se všechny příběhy mohly protnout a vyřešit, než v zasněženém Špindlu?
Režie: Radek Balaš, hrají: Radim Fiala, Kateřina Kaira Hrachovcová, Anna Čtvrtníčková, Hana Vagnerová, Filip Blažek, Oldřich Navrátil, Jitka Sedláčková, Igor Rattaj, Karel Zima, Simona Prasková, Pavel Rímský, Jiří Štrébl, Milan Peroutka ml., Jakub Kohák, Roman Skamene, Alice Bendová, Ivana Andrlová, Kateřina Klausová, Míra Nosek a další

Sněžná mela (premiéra 12. 12., Vertical Ent.)
Humorné dobrodružství plné napětí polárního lišáka Bleska, který sní o tom, že se stane nejlepším arktickým kurýrem. Jeho první zásilka ho ale zavede do tajuplné polární pevnosti, kde prohnaný zloduch Otto Von Walrus spřádá plány na zničení Arktidy. Blesk a jeho přátelé ho musí zastavit. Velká sněžná mela se rozjíždí.
Režie: Aaron Woodley

Star Wars: Vzestup Skywalkera (premiéra 19. 12., Falcon)
Devátá epizoda přichází s vyvrcholením celé ságy a snahou samozřejmě odhalit odpovědi na spoustu dosud nezodpovězených otázek. Vydejte se na poslední epickou výpravu do předaleké galaxie, kde se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie.
Režie: J.J. Abrams, hrají: Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Lupita Nyong'o, Mark Hamill, Andy Serkis, Keri Russell, Billie Lourd a další

Trollové a kouzelný les (premiéra 19.12., Bontonfilm)
Kdesi v hlubokých lesích od nepaměti leží království trollů. Nikdo z nich nežere děti, ani nedrtí kameny. Mimo dosah a zájem lidí si v přítmí a stínu užívají spokojeného života a veselí pod vládou krále Gromma. Někdo má jednu hlavu, někdo dvě a někdo dokonce tři, někdo je trochu kouzelný a jiný vůbec, z někoho vstávají vlasy hrůzou a někdo už začíná věkem kamenět. Schovávají se před sluncem a dobře se baví. Jednoho dne ovšem oblíbený král zkamení a jeho syn Trym musí podstoupit velké dobrodružství.Musí projít zakázaným kouzelným lesema do tří dnů přinést králův zkamenělý ocas.
Režie: Kevin Munroe

Amundsen (premiéra 26. 12., Bontonfilm)
Roald Amundsen, norský polární objevitel, vyrážel opakovaně do neprozkoumané ledové pustiny už před více než sto lety. Celý svět sledoval jeho výpravy, během kterých vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Na to odpovídá film, který vedle dobroudružných výprav do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů nebo polární lety vzducholodí, odhaluje jeho život a osobnost. Velká část filmu vznikala v České republice.
Režie: Espen Sandberg, hrají: Pål Sverre Hagen, Katherine Waterston, Mads Sjøgård Pettersen, Ole Christoffer Ertvaag, Christian Rubeck, Trond Espen Seim, Vojtěch Kotek a další

Dokonalá lež (premiéra 26. 12., Vertical Ent.)
Šarmantní podvodník Roy Courtnay si v životě nadělal spoustu problémů a stále se nemůže zbavit své temné minulosti. Jakmile na internetové seznamce potká bohatou vdovu Betty McLeish, nemůže uvěřit svému štěstí. Námluvy ale neprobíhají zcela podle jeho ideálů. Postupem času totiž zjišťuje, že city k Betty, které měly být falešné, se stávají skutečnými, což začíná být pro Royův tajný plán opravdovým problémem.
Režie: Bill Condon, hrají: Helen Mirren, Ian McKellen, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Russell Tovey, Jim Carter, Mark Lewis Jones, Phil Dunster a další

Špióni v převleku (premiéra 26. 12., Cinemart)
Legendární superšpión Lance Sterling a geniální vynálezce Walter Beckett jsou velmi odlišní, ale spojí se, aby zachránili svět před padouchem Kellerem Killianem, zlosynem číslo 1. Walter je vynálezcem biodynamického maskování, které špiónům umožní dokonalé převtělení. A tak se díky tomuto vynálezu promění v statečného, divokého, majestátního a dokonale nenápadného tvora… v holuba. Geniální. Holubi jsou všude, nikdo si jich moc nevšímá a umí létat. Nyní musí spolupracovat, jinak se celý svět ocitne ve smrtelném nebezpečí.
Režie: Nick Bruno, Troy Quane

Šťastný nový rok (premiéra 26. 12., Bontonfilm)
Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého, potvrzuje příběh v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, který začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Sejde se zde parta kamarádek, jejich blízcí, ale i úplní cizinci. Každý z nich prožívá svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené budou čelit trapasům, životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a jedno velké překvapení.
Režie: Jakub Kroner, hrají: Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Antónia Lišková, Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, Jakub Prachař a další

#filmové premiéry

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články