[OL]4you na

Sbírka Šťastné a chlupaté odstartovala šestý ročník

Hledáte pravý vánoční dobrý skutek? Záleží vám na zvířatech a rádi byste jim nějak přilepšili a nebo si chcete jen zlepšit karmu? Všechno z toho vám umožní šestý ročník materiální a finanční sbírky pro opuštěné pejsky v útulcích s názvem “Šťastné a chlupaté”, kterou pořádá skupina olomouckých dobrovolníků.

Sbírka Šťastné a chlupaté odstartovala šestý ročník

Sbírka probíhá od 27. listopadu do 17. prosince a krmivo a vybavení vybrané na sběrných místech, poputuje stejně, jako v předchozích letech, do Psího domova v Žerotíně u Olomouce.

Nejdřív to vypadalo, že letos přerušíme tradici a sbírka tentokrát prostě nebude. Pak jsme si ale na poslední chvíli řekli, že to nadšení chlupáčů v útulku, když jim tam po skončení sbírky vezeme všechny ty granule, pamlsky a hračky, za to rozhodně stojí a že to - i přes oslabení týmu a covidovou situaci podobnou loňsku - pro pejsky musíme a chceme udělat i teď. Že je to pro nás v týmu to, co nás pak o Vánocích hřeje u srdce. Tak jsme dali hlavy dohromady, oslovili naše stálá sběrná místa i nováčky… a šestý ročník je tu,” popisuje za organizační tým Markéta Dosoudilová.
A čím a kde lze do sbírky přispět? V Psím domově nejvíce ocení kvalitní granule, odčervovací tablety, piškoty, univerzální dezinfekce, psí konzervy, paštiky, pamlsky, vodítka, obojky, postroje, misky, hračky a deky. Ve sběrná místa naší sbírky se od 27. listopadu do 17. prosince mění kavárny Kafe jak lusk, Druhý Domov a další organizace - Vault 42, ZERO barvy, HC Olomouc, Bajkazyl, Olodvorek a nově také Decathlon Olomouc. “Žerotínský Psí domov Pod křídly anděla jsme si znovu vybrali proto, že víme, o kolik pejsků tam s obrovskou láskou a nasazením pečují, nebo jak zasahují v případech, kdy jsou psi týráni nebo se jim nedostává základních potřeb. A pak jim hledají ten nejlepší láskyplný  domov. Navíc kvůli covidu se teď potýkají s velkým odlivem dárců a bojují s vysokými náklady na krmení i veterinu, s čímž bychom jim chtěli naší sbírkou alespoň maličko pomoct. A samozřejmě budeme rádi, když se díky nám podaří nějakého pejska umístit nebo přibudou zájemci o venčení,” vysvětluje zakladatelka sbírky Lucie Balvínová.

Vedle materiální formy sbírky lze přispět také finančně, např. právě na nákladné veterinární úkony a další výlohy pro obyvatele Psího domova, a to na transparentní účet spolku Zastavme utrpení (provozovatel Psího domova Pod křídly anděla v Žerotíně) - č. ú.: 2501307114/2010 (VS 24122021).

Více informací o sbírce Šťastné a chlupaté vč. novinek najdete na Facebooku a Instagramu Happy Doggos.

reklama