Startup Weekend se zaměřením na ženy

V olomouckém coworkingovém centru Vault 42 dostávají příležitost různé aktivity, a tak zde došlo i ke spojení organizátorů Techstars Startup Weekendu a lokální skupiny #HolkyZmarketingu, kteří se rozhodli společně zorganizovat druhé vydání Startup Weekendu. V jeho středu budou oproti loňskému ročníku, jehož cílem bylo přiblížit Olomoučanům prostředí technologických startupů, ženy jako podnikatelky, zakladatelky vlastního businessu. Akce se uskuteční od 17. do 19. května 2019.

Redakce [OL]4you

V Olomouckém kraji rozhodně není nouze o kreativní a podnikavé ženy. Většině z nich ale chybí špetka odvahy, která by je postrčila k tomu, aby se pustily do vlastního podnikání. Startup Weekend by pro ně měl být příležitostí vyzkoušet si, jaké to je rozjet vlastní podnik. Cílem je, aby si v rámci týmu vyzkoušely přípravu business plánu, designování a testování služeb nebo produktů, seznámily se s možnostmi financování a dostaly zpětnou vazbu od potenciálních uživatelů, mentorů i poroty.

Akce začíná v pátek večer diskusí nad nápady a výběrem těch nejzajímavějších z nich. Sestaví se týmy, které se během soboty a neděle budou zabývat designováním produktů odpovídajících na vybrané problémy. Podporou jsou účastníkům po celou dobu mentoři, kteří jim bezprostředně poskytují zpětnou vazbu na to, co vytvářejí. Součástí programu jsou i motivační přednášky, obsahem bude např. pitching a možnosti financování vznikajícího podniku nebo propagace a PR. Akce končí prezentací všech projektů a oceněním 3 nejlepších z nich.

„Naší hlavní motivací je zprostředkovat účastnicím (a účastníkům) možnost vyzkoušet si přípravu vlastního podnikání a motivovat je k tomu, aby tyto kroky udělaly/i i ve skutečnosti,“ komentuje cíle akce jedna z pořadatelek Alžběta Smejkalová. „Nejen v rámci aktivit skupiny #HolkyzMarketingu jsme si všimli, jak české regiony zaostávají za Prahou. V regionech se děje méně akcí a není tu tolik příležitostí najít vysněné zaměstnání. Co kdybychom si tu příležitost ale vytvořili sami? Rádi bychom účastníky navedli k tomuto způsobu uvažování a dodali jim odvahu udělat první krok k úspěchu,“ uzavírá Smejkalová.

„Protože na přípravě akce spolupracujeme s ambasadorkami #HolekzMarketingu, cílíme hlavně na ženy. Z účasti ale nevylučujeme ani muže. Rádi bychom, abe poměr mezi účastníky a účastnicemi byl 30:70. Uvidíme, jak se nám to povede,“ uvádí Ondřej Čejka, spoluorganizátor.

Do Startup Weekendu se může zapojit každý, kdo má jen chuť zapojit se do kreativního procesu. Účastníci nemusejí nutně přijít s vlastním nápadem. Startup Weekend dává příležitost i těm, kdo chtějí rozvinout některé ze svých dovedností, které třeba běžně v práci nepoužívají nebo chtějí otestovat své vlastní limity.

Startup Weekend je příležitost vydat ze sebe během 54 hodin to nejlepší, naučit se novým věcem, získat nové poznatky a seznámit se s novými, kreativními lidmi.

Co je to Startup Weekend?

Vedle klasických inkubátorů a coworkingových center je Startup Weekend jednou z příležitostí na rozjezd technologické novinky. Organizace funguje jako platforma na globální úrovni a její výhodou je nejen propojení s dalšími událostmi napříč světem, ale zejména mezinárodní účast a k tomu profesionální mentoři z Česka, ale i zahraničí. Cílem je na začátku přijít s nápadem, mezi kterými sami účastníci vyberou ty nejlepší a nejzajímavější. Na nich se pak během víkendu pracuje. Snahou je vypracovat základ webu či funkční aplikace. Více informací o akci najdete na webu.

#start-up #start-up weekend #ženy #vault42 #holky z marketingu #přednáška #podnikání #business

reklama

Golf Resort Olomouc
Další články