Svatomartinská Olomouc láká na mladá vína, trhy i prohlídku podzemí

Oblíbený svátek svatého Martina se blíží. A můžeme se těšit nejen na vypečené husy, ale chystají se také oslavy na Dolním náměstí. Nebudou chybět mladá vína, regionální produkty, ale také doprovodný program a prohlídka podzemí... To vše 11. a 12. listopadu.

Zuzana Doleželová

Oslava svátku svatého Martina na Dolním náměstí bude zahájena ve čtvrtek 11. listopadu přesně v 11 hodin. Návštěvníci se během dvou dnů mohou těšit na ochutnávku a prodej svatomartinských a mladých vín roku 2021. Připraveno bude patnáct vinařství, mezi nimi například Mitoma Vrbice, Patria Kobylí, Lahofer Znojmo či Rodinné vinařství Košut. Na trzích budou rovněž dostupné regionální produkty, medovina, svařák, stánky s občerstvením a drobnými pochutinami, ale také třeba holandské sýry z partnerského města Veenendaal. Milovníky dobré zábavy potěší koncerty nebo ohňová show.

Během oslav se uskuteční komentované prohlídky olomouckým podzemím, kterým zájemce provede Vladimír Gračka. Prohlídky budou bezplatné a začnou v oba dny vždy v 15:00. Sraz bude u modelu města na Horním náměstí.

Věděli jste, že...
... tradice svatomartinských vín sahá do 18. století, do doby vlády císaře Josefa II? Hospodář měl tehdy na statku ukončenou sezonu, úroda byla sklizená, posbíraná, upekla se tedy husa a ochutnávalo se mladé víno. 

Tak na zdraví! A zajděte si na skleničku nebo si rovnou kupte celou lahev. Podpoříte tím naše vinaře...

#akce

reklama

pearl-design
Další články