[OL]4you na

Svět Nutrendu – svět zdravého životního stylu

V redakci milujeme nové projekty, které na Olomoucku vznikají. Tím nejdiskutovanějším v poslední době byl bezpochyby Nutrend World – komplex spojující hotel, fitness, kongres, restauraci a wellness, který láká klienty na aktivní způsob života a zdravou životosprávu.

Svět Nutrendu – svět zdravého životního stylu

Společnost Nutrend je lídrem na trhu s produkty sportovní výživy a s potravinami pro aktivní životní styl. V roce 2018 oslavila 25 let úspěšného působení na českých i zahraničních trzích (své výrobky dodává téměř do 60 zemí!) a k narozeninám si nadělila celý svět – Nutrend svět. Nutrend World najdete vedle administrativní budovy Nutrend v industriálním areálu ve Chválkovicích. Někteří lidé mohou namítat, že tato lokalita není nejlepší, ale úchvatný výhled na Svatý Kopeček, prostorné parkoviště (kde zaparkujete vždycky) a vlastní heliport kontrují plusovými body.

Pokud tedy objevíte Nutrend World jednou, získá si vás napořád. V budově se nachází několik provozů, které jsou samostatné, ale zároveň spolu souvisí. Využívat můžete každý zvlášť, nebo  všechny zároveň – a právě to testuji i já, abych získala z Nutrend Worldu ucelený zážitek a mohla vám ho na těchto stránkách předat. Přes Booking.cz si bookuji jednu noc v pokoji deluxe, objednávám lekci s osobním trenérem ve fitku a následnou masáž, na kterou se obzvláště těším...

Čtyřhvězdičkový hotel

Svůj pobyt zahajuji sklenkou prosecca v hotelovém lobby u recepce, vedle které se nachází podniková prodejna. Tam si můžete prohlédnout a zakoupit všechny možné produkty Nutrend.

Každý pokoj je navržen v minimalistickém stylu s velkými loftovými okny. Po prošmejdění toho mého objevuji několik věcí, ze kterých jsem nadšená... Tou první je vůně všech ručníků, osušek a povlečení. Po mých několikaletých brigádách v prádelně na Ibize je to totiž něco, co dokážu opravdu ocenit. Moje druhé nadšení má na svědomí relaxační sprcha, pod kterou by se daly strávit hodiny! A třetí peckou je toaleta. Respektive bidetová toaleta, která se v hotelu nachází na všech deluxe pokojích. Vy, kteří ji máte doma, víte, o čem mluvím (aktuálně přinášíme téma o toaletách i na str. 98, ale bidetovým toaletám bohužel nevěnujeme takový prostor, jaký by si zasloužily). Ve zkratce pro ty, kteří se s nimi ještě nesetkali – bidetová toaleta je vlastně bidet a toaleta v jednom, neboli toaleta s integrovanou vodní sprchou. Ty nejsofistikovanější (a přirozeně také nejdražší) bidetové toalety mají mnohé další funkce – kromě spršky také hřejí, odsávají pach a díky minifénu dokonce vysoušejí. Např. v Japonsku je používají tři čtvrtiny obyvatel. Bidetové toalety jsou zkrátka to nejlepší pro vaši intimní hygienu.

Fitko

Jak si tak rozjímám při zkoumání toalety, pípá mi mobil, že je nejvyšší čas přemístit se do fitka, protože mi za chvíli začíná lekce s osobním trenérem. Přesunuji se tedy do prvního patra, kde na mě už čeká osobní trenér Michal. Spolu procházíme jedno z největších a nejlépe vybavených fitness center v České republice, které je situováno do tří pater a je doslova nabito špičkovými posilovacími stroji a technologiemi. Na více než 1000 mertech čtverečních se zde nachází cardio zóna, posilovna se stroji Hammer Strength (ty jsou speciálně vyrobené pro Nutrend World s unikátní technologií e-tréninku), horolezecká stěna a také cvičební sály, kde můžete navštívit celou řadu skupinových lekcí. Pro všechny sportovce je v rámci vstupu k dispozici dozorový trenér, který vám rád ukáže a vysvětlí, jak se který stroj používá.

Pokud chcete začít cvičit, ale nemáte dostatek zkušeností, můžete si jednorázově objednat osobního trenéra, který se vám bude věnovat celou hodinu. Výhodněji získáte balíček deseti tréninků  s osobním trenérem – v ceně pak máte navíc diagnostiku (měření tělesného složení In Body). Osobní trenér vám může udělat nejen diagnostiku, ale také připraví výživový plán a sepíše trénink. Unikátní cvičební systém Nutrend Body pak řeší nejen formování postavy, ale i zdravotní problémy, a skvěle doplňuje služby fitness centra.

Po zahřátí v cardio zóně jsem musela pořádně makat, aby byl trenér spokojený. Ve finále jsem byla spokojená já, protože jsem objevila spoustu zajímavých cviků, které můžu s přehledem cvičit i sama. Kombinovat tak mohu dny, kdy budu cvičit pod dohledem trenéra, abych získala správné návyky, a dny, kdy si budu opakovat různá cvičení, která jsem se s trenérem naučila. Ovšem už teď vím, že budu hodně času trávit v cardio zóně. Na běhacích pásech si můžete navolit různé virtuální trasy, které budete doslova procházet či probíhat. A na nekonečných schodech budete chtít strávit nekonečně moc času. Nejen při představě, jak pěkně si vytvarujete zadeček... Před odchodem z fitka ještě obdivuji, že všechny stroje jsou vybaveny digitálními počitadly, takže nemusíte při cvičení počítat opakování. Nebe! Při převlékání pak ještě narychlo koukám na rozvrh a nabídku různých skupinových lekcí. Lákají mě i speciální jógové víkendy s Olgou Šípkovou a workshopy s dalšími slavnými sportovci z Nutrend týmu...

Wellness

Po rychlé sprše chvátám do druhého patra, kde se provádějí masáže. U dveří mě vítá Filipínka Shashi, já uléhám na masážní stůl a ocitám se v nebi. Doslova. Zdejší masérky pocházejí z Filipín a Srí Lanky, z rodin, kde se masérské řemeslo dědí z generace na generaci. A kromě masáží zde wellness tým zajišťuje ajurvédské terapie. Stačí mi první dotek a vím, že to nejsou naučené pohyby, ale dar z nebes. Kokosový olej, který do sebe moje tělo hladově vsakuje, se pro Nutrend World vyrábí na základě starobylých receptů přímo na Srí Lance. Masérky ho rozehřejí, aby byl pro tělo co nejpříjemnější, a ztuhlé svaly se pod ním uvolňují jako na povel. Na tomhle stole chci ležet už navždycky, prosííím! A přestože nic netrvá věčně, stejně jako moje masáž u Shashi, Nutrend World ví, jak si hýčkat hosty! Přicházím ještě napůl rozespalá na pokoj a za minutku mi slečna z recepce přináší čaj, misku sušeného ovoce a kokosové tabletky...

Restaurace

Do restaurace mířím na večeři – ta je oproti obědům, které probíhají formou self-servisu (tedy samoobslužnou) kvůli úspoře času při vaší obědové pauze, obsluhovaná. Na stole jsou připraveny karty s aktuální nabídkou a vy si jen zatrhnete, co vás láká. Pokud budete chtít zjistit od kuchařů, co dané jídlo obsahuje, rádi vám odpoví a ukážou připravované chody (nekupujete tak zajíce v pytli). Já tentokrát volím těstoviny vyrobené v Nutrend Worldu se sušenými rajčaty. Po večeři si ještě nějakou chvíli v restauraci povídám s kamarádkami, které za mnou přišly na výzvědy, a pak zjišťujeme, že se nám sbíhají sliny na parmskou šunku, kterou zde mají vystavenou na nářezovém kráječi. Objednáváme si tedy  talíř s různými pochutinami a společně pak ochutnáváme parmskou šunku včetně oliv, sušených rajčat a sýru... Mňam!

Ráno v restauraci probíhá podobně jako u večeře, kdy si vybíráte svou snídani z nabídkových karet. Mě lákají tři vejce do skla, která mě jen utvrzují v tom, že tady nejsem naposledy. A i když asi nebudu častý klient hotelu (protože bydlím v Olomouci), ve fitku, na masážích a v restauraci budu pečená vařená!

Nutrend World

Butikový hotel, fitness, restaurace a wellness – to vše najdete pod střechou nového Nutrend Worldu v industriálním areálu v Olomouci – Chválkovicích. Pro navigaci GPS použijte adresu: Železniční 604, Olomouc. Fitko je otevřeno od pondělí do pátku 6.00 – 22.00 hodin, v sobotu, neděli a o svátcích 8.00 – 21.00 hodin. Více informací najdete na www.nutrendworld.cz

reklama