Světová výstava Body Worlds v Brně

1. května se na brněnském výstavišti chystá k otevření výstava preparovaných těl Body Worlds – Cyklus života. Připravená je sice už od loňského září, ale z důvodu vládních nařízení byla dosud nepřístupná.

Hana Došlová

Výstava na ryze evropských exponátech ukazuje lidské tělo ze všech stran a do nejmenších detailů. Naprosto vás vtáhne do aktivního průzkumu lidského těla. Prozkoumáte vše od kůže přes svalstvo, kostru až k nervovému systému, oběhové soustavě, dýchací soustavě a lidské orgány. Součástí výstavy bude i speciální instalace „anatomického zrcadla“ , kde uvidíte, jak jsou uloženy orgány uvnitř vašeho těla. Velký důraz je kladen na zdravý životní styl, upozorňuje nejen na rizika způsobená kouřením, ale věnuje se také obezitě, cukrovce a dalším civilizačním chorobám. Zčernalé plíce kuřáka budou jistě odstrašujícím příkladem, stejně jako tělo s nastřádanými vrstvami podkožního a meziorgánového tuku.

Co přesně vás čeká?

– Uvidíte více než 150 exponátů lidského těla, včetně 15 ikonických plastinátů celého těla.
– Vyškolení medici vám zodpoví všechny vaše dotazy.
– Již zmíněné anatomické zrcadlo
– Dokumentární fotografie ukazující dlouhověkost a stárnutí lidí z celého světa.
– Tréninková část, kde si osvojíte tipy pro zdravou páteř a správné držení těla.
– Expozice o kardiovaskulárních onemocnění a zdraví srdce.
– Vše o mozku a jeho zdraví
– Porovnáte zdravé a nemocné orgány
– Detailně si prohlédnete vývoj plodu

Dlouhodobé průzkumy ukazují, že téměř 90 % návštěvníků se na výstavě dozví nové informace o lidském těle, 68 % návštěvníků po shlédnutí výstavy změní svůj životní styl směrem ke zdravějšímu stravování a intenzivnějšímu pohybu. Téměř 80 % návštěvníků uvedlo, že po shlédnutí výstavy pociťuje hlubokou úctu k zázraku lidského těla.

Provoz výstavy se dle rozhodnutí vlády řídí stejnými pravidly, jako provoz nákupních center. Splňuje veškerá bezpečnostní a hygienická opatření v souladu s doporučeními a nařízeními vlády. Kulturní život, především návštěva výstavy, jsou bezpečným mentálním osvěžením pro všechny návštěvníky napříč věkovým spektrem. Na výstavě v obrovském pavilonu C brněnského Výstaviště, který má až 6 m vysoké stropy a rozlohu více než 3000 m2, budou velmi přísně dodržovány všechny hygienické předpisy. Návštěvnost bude omezena tak, aby se netvořily hloučky a návštěvníci kolem sebe měli dostatek prostoru. Na to bude dohlížet speciálně vyškolený personál výstavy. Výstava bude každý den dezinfikována a čištěna.

Doporučujeme zakoupit vstupenky v předprodeji, vyhnete se tak případné frontě na omezený počet vstupenek přímo na pokladně. 

 Více informací na www.bodyworlds.cz

 

#výstava

reklama

pearl-design
Další články