TADY VARY i v olomouckých kinech!

Divácký hit z Benátek „Než skončí léto“ zahájí přehlídku TADY VARY i v olomouckých kinech. Protože se Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary letos z důvodu pandemie nekoná, organizátoři přesunuli vysílání jednotlivých soutěžních snímků do místních kin. V Olomouci si tak můžete "umění" užít v kinech Metropol a Premiere Cinemas.

Ilona Tandlerová

Kdo z vás byl na festivalu ve Varech, ví, jak skvělá atmosféra tam po celou dobu panuje. I nám bude letos chybět pendlování po kolonádě, drinky u Grandhotelu Pupp a večírky, nicméně filmy si můžeme užít také v našich kinech. Kromě zahajovacího a závěrečného dne, kdy proběhnou pouze večerní projekce, nabídnou kina 16 filmových titulů ve dvou představeních denně

Představení budou koncipována ve festivalovém duchu, budou doplněna odbornými úvody přenášenými on-line do sálu, do vybraných míst se chystají rovněž osobní delegace. Přehlídku TADY VARY uvede ceněný snímek australské režisérky Shannon Murphy "Než skončí léto" (Babyteeth), který se stal jedním z nejvýraznějších titulů soutěže a diváckým hitem loňského festivalu v Benátkách. Na ten se můžete přijít podívat dnes 3. července ve 20:00 do jednoho ze dvou výše zmiňovaných kin. Stejně jako v případě dalších 15 filmů ve výběru i snímek Než skončí léto bude ve všech 96 kin zapojených kinech uveden pouze jednou ve stejném termínu.

Čeští diváci se na akci konečně dočkají také Proximy, jejíž premiéra musela být odložena kvůli opatřením spojeným s koronavirovou krizí. Projekce Proximy s Evou Green v hlavní roli astronautky, která je zároveň milující matkou sedmileté dcery, proběhne v úterý 7. července. Jestliže nemůžete v úterý, nezoufejte - oba filmy pak v následujících týdnech vstoupí do všech českých kin v péči distribučního labelu KVIFF Distribution, v němž se spojují aktivity MFF KV, České televize a Aerofilms.

Kino Metropol pro vás má také připraveny k zakoupení festivalové hrníčky, které v redakci rozhodně musíme mít!

Celý program kina najdete na webech jednotlivých "festivalových" kin.  

 

 

 

#kultura #kviff #kino metropol #premiere cinemas #tady vary

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články