[OL]4you na

TIP NA AKCI PRO DĚTI: Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. března 2018 se koná pravidelná akce Noc s Andersenem, která probíhá po celé České republice, aby přivedla děti zpátky ke čtení...

TIP NA AKCI PRO DĚTI: Noc s Andersenem 2018

Sám Zdeněk Svěrák řekl: „Všechny děti potřebují pohádky. Pohádky jsou vláhou pro dětskou duši.“ – A nejen proto se každý rok koná tato akce, která má děti přivést zpátky ke čtení. Noc s Andersenem probíhá „přes noc“, tedy od pozdního odpoledne do rána – děti přespávají v knihovně či škole. Zábavnou formou se tak dozvídají o knihách a pohádkách, probíhá společné předčítání, diskuze nad knihami, hry i soutěže o knihy. Děti zapojují své kreativní, výtvarné i dramatické schopnosti.

Letošní ročník 2018 je inspirován Povídáním o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka a Rychlými šípy Jaroslava Foglara. Je pořádaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků. Dílčími organizátory jsou knihovny a základní školy. Na akci je třeba děti dopředu přihlásit a účast na akci je zdarma. 

Kam mohou vaše děti zajít na Olomoucku? Např. do Knihovny města Olomouce, Knihovny Horka nad Moravou, Informačního centra pro mládež Prostějov, Městské knihovny v Přerově, družiny v Podhradí v Šumperku, Knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku, ICT – knihovny Protivanov, Městská knihovny Kojetín, Městská knihovny Šumperk, Knihovny obce Daskabát, Knihovny Oskava, Obecní knihovny Štěpánov, Masarykovy knihovny Brodek u Přerova, Městské knihovny Kostelec na Hané a mnoha dalších. Více informací najdete na webu.

reklama