V Olomouci opět rozkvetou památky

Podzim nabídne potěchu oku i duši. I v letošním roce se totiž můžeme těšit na oblíbenou floristickou výzdobu olomouckých pamětihodností. Sakrální památky v objetí květin budou k vidění od 14. do 29. října. A chystá se i speciální módní přehlídka...

Zuzana Doleželová

Květinová aranžmá tentokrát zkrášlí hned čtyři kostely v Olomouci. Do projektu se zapojí Husův sbor, kostel sv. Mořice, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a kostel Panny Marie Sněžné. O výzdobu Husova sboru se postarají Irena Smutná a Marie Doleželová z Maire Botanical, v kostele sv. Mořice budou moci návštěvníci obdivovat umění Jarmily a Petry Pejpalových z Floraservisu, v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie se představí Helena Šupová & spol. z květinové dílny Domkvět, v kostele Panny Marie Sněžné pak vícenásobný mistr republiky ve floristice Jaromír Kokeš.

Vyzdobenými památkami se bude moci veřejnost kochat od 14. do 29. října. A na programu bude i netradiční módní show. V Husově sboru se v pátek 15. října od 16:30 uskuteční přehlídka svatebních šatů Ateliéru Klér.

Vstup do kostelů je zdarma.

FOTO: www.flora-ol.cz

#památky

reklama

smartregion
Další články