[OL]4you na

#Vanlife – trochu jiné cestování

Cestování obytným vozem se stalo fenoménem posledních let. Pro někoho dokonce životním stylem, který jej vyznává celoročně. Vyrazit se totiž dá i v zimě, stačí mít správné vybavení.

#Vanlife – trochu jiné cestování

Bez chytrého vozu to nepůjde tak lehce
Obecně platí, že čím profesionálněji bude váš vůz vybaven, tím větší pohodlí si na cestách užijete. Pokud se rozhodnete pro klasický karavan, počítejte s tím, že pohyb na silnici nebude tak snadný jako s praktickým minivanem. Nás oslovil nápad české Toyoty vybavit osobní dodávku Proace Nomad autovestavbou Egoé Nestbox Hiker. Stačí jednoduše vložit box do zavazadlového prostoru dodávky, a v tu ránu proměníte vůz v komfortní kempingové auto. Obsahuje totiž mimojiné prostor pro vařič a lednici. V autě nechybí ani lůžko s měkkou matrací.

Co s sebou?
Pokud toužíte vydat se na cestu v zimních měsících, dostatečně teplý spacák je více než nutností. Interiér auta ozdobte vlněnou dekou, zajistí tepelnou izolaci po celou noc. Čaj si v autě uvaříte přímo do termosky a v případě extrémních nočních mrazů strčíte do spacáku termoláhev.
Abyste si mohli vzít libovolný počet teplého a funkčního oblečení a vyhli se nekontrolovatelnému nepořádku, můžete v autě vedle standardních úložných míst využít i stropní nebo okenní tašky.
Také se budou hodit mapy, diáře, zápisníky, deníky, notesy, abyste si mohli zapsat vše, co se během dne událo. 

Otužování je základ zdraví
Během dne zkuste být co nejvíc aktivní, hodně času pobývejte venku. Otužíte se, a brzy zjistíte, že myšlenky na zimu jsou dávno pryč. Aktivním životním stylem se správně unavíte, a večer usnete během vteřiny. Rozproudíte krev v žilách, prokrvíte končetiny, a tak vám obecně bude příjemně teplo. Patříte-li mezi odvážnější jedince, ranní koupel ve studené řece v srdci panenské přírody nemá chybu.

Inspirujte se
Instagram miluje vanlife. Spoustu inspirací, vychytávek, nápadů, jak si auto vyladit a změnit v druhý domov a celkově vše o životě na čtyřech kolech, najdete pod hashtagem #vanlife s více než šesti miliony fotek a videí z celého světa.

Šťastnou cestu a krásné zážitky!

reklama