Víkend ve znamení lásky i masopustního veselí

Valentýn kam se podíváš... Tak nějak by se dalo nazvat období kolem 14. února. V Olomouci se toho ale děje mnohem více! Níže vám přinášíme pár tipů, kam zajít, co vidět a zažít.

Ilona Tandlerová

Páteční brunch v Trouble café (14.2.)

Protože dobrou snídani si zasloužíme kdykoli, viďte! :) Udělejte si hezčí den hned od rána a stavte se na francouzský toast, rýžovou kaši s ovocem a medem nebo slaný talíř pro dva v masové i vegetariánské variantě.  

Jděte na hokej! (14.2.)

I když normálně hokej třeba nesledujete, tento zápas je důležité zmínit. Po reprezentační přestávce čeká na Moru atraktivní zápas s Kladnem. Kdo se nechytá, přidáme důvod, proč na tento zápas vyrazit a tím je Jaromír Jágr. Hraje se zítra (v pátek) od 18:00 na olomouckém zimním stadionu a lístky ještě jsou. Koupíte je online zde. :)

Pevnost poznání / Láska je věda  (14.2.-16.2.)

V naší oblíbené Pevnosti poznání mají připraven na celý víkend speciální program, kde můžete zkoumat různé podoby lásky. V chemické laboratoři se budou vyrábět zamilované lektvary, na workshopech budete tvořit svíčky za pomoci ledu nebo se dozvíte, jaké svatební rituály se konají v různých koutech světa. Více info najdete na webu

Flerjarmark (14.-16.2.)

Pasáže naproti pokladen Tesca ožijí od pátku do neděle v obchodním centru HANÁ. Připraveny tam pro vás budou ruční výrobky od známých i nových prodejců z různých koutů Moravy i z Čech. Na stáncích najdete originální šperky, brože, oblečení, háčkované a pletené doplňky, papírová přání, hedvábné šály, kváskovou kuchařku, svíčky, mýdla, kabelky a tašky, výrobky z fima, patchwork, hračky, keramiku a mnoho dalšího. Pro dospělé i děti jsou na odpoledne naplánovány tematické dílničky. Udělejte si radost a zpříjemněte si dny drobností vyrobenou od srdce. 

Zažijte průvod masek a opravdovou zabijačku na masopustním veselí v centru města (15.2.)

Vezměte děti za dobrodružstvím! Těšit se můžete na průvod masek, domácí zabijačku, masopustní speciality a ledové sochy. Od 9:00 do 17:00 se na Horním náměstí budou střídat hanácké folklorní soubory a pouliční divadlo Kvelb. Pro děti je připravena tematická dílnička s výrobou masopustních masek a ukázka farmářských zvířátek. 

Maškarní bál pro nejmenší (15.2.)

V Divadle na cucky myslí i na děti a sobotní odpoledne bude patřit jim. Karnevalový program je připraven od 15:00, bližší info najdete v odkazu

Dášeňka čili život štěněte (16.2.)

"Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka". Kdo z nás si po přečtení této první věty nevybaví dětství a černobílé fotky z knížky? Já tedy hned. Seznamte s Dášeňkou a jejími příhodami i své ratolesti, třeba prostřednictvím adaptace divadla Scéna Zlín. Vyrazte v neděli 16. února do Moravského divadla Olomouc na dopolední nebo odpolední představení.  

 

#tip na víkend

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články