Zachránce tichých nocí: Radan Vidura & RVmedCentrum

MUDr. Radan Vidura, Ph.D., začínal jako lékař ORL, ale vášeň ho přitáhla k estetické chirurgii hlavy a krku. Dnes je jedním z nejvyhledávanějších specialistů na operativní řešení chrápání a plastické operace nosů a ušních boltců.

Zuzana Zbořilová

Po gymnáziu v Ostravě se Radan Vidura dal na studium Lékařské fakulty olomoucké Univerzity Palackého, obor všeobecné lékařství. Nastoupil na ORL kliniku Fakultní nemocnice v Olomouci (kde působí mimo jiné dodnes, stejně jako odborný asistent na LF UP) a absolvoval také postgraduální doktorandské studium v Brně.

V oboru otorinolaryngologie (ORL) a chirurgie hlavy a krku se postupně specializoval na chirurgii štítné žlázychirurgickou léčbu chrápání. „Byl jsem na Moravě jeden z prvních, kteří se laserovým operacím chrápání před těmi dvaceti lety začali více věnovat. To byl takový můj první krok k estetické medicíně – i když to chrápání není estetika v pravém slova smyslu, lidé jej vnímají stále jako ,kosmetický problém‘. Tehdy jsem se začal velmi intenzivně věnovat komplexně estetické chirurgii nosu a ušních boltců. To mě postupně dovedlo k myšlence založit vlastní kliniku zaměřenou na estetickou chirurgii hlavy a krku. Tedy zejména provádění plastik nosu a uší a laserové operace chrápání,“ vzpomíná sympatický lékař. Kliniku nejdříve otevřel jen jako ordinaci v krásné lokalitě poblíž dómu sv. Václava, kde působil dva roky. Operační sál měl pronajatý ve Vojenské nemocnici. Ale nárůst pacientů a poptávka po dalších operačních výkonech a rozšíření působnosti ho přinutila přemístit se do větších prostor. 

Kliniku RVmedCentrum v současnosti najdete na Horním Lánu – zde byla navíc rozšířena o další odbornosti související s estetickou medicínou, jako je kompletní plastická chirurgie, korektivní dermatologie, laserové a beauty centrum. Klinika se přirozeně rozšířila i personálně o odborníky v daných oborech.

RVmedCentrum

Privátní klinika RVmedCentrum provádí celou řadu zákroků a ošetření, téměř komplexní estetickou péči, ale MUDr. Radan Vidura, Ph.D., se osobně specializuje právě na plastiku nosu a odstávajících ušních boltců, operace chrápání laserem a korekce vrásek v obličeji botulotoxinem a výplněmi kyselinou hyaluronovou. 

„S těmito zákroky mám dlouholeté zkušenosti a s operacemi chrápání laserem a plastikami nosu nejvíce operovaných pacientů, minimálně v Olomouckém kraji,“ prozrazuje specialista. „Mojí nejoblíbenější procedurou je operace nosu – jedná se o složitou operaci, na kterou se člověk těší jako na výzvu. Takže se chirurg  může takzvaně ukázat pro svůj vlastní pocit, ale především je plastika nosu službou pro klienta, který bude mít nos podle své představy. A pak také velmi rád aplikuji ženám botulotoxin a výplně,“ říká s úsměvem Radan Vidura.

Kromě operativních zákroků (z nichž nejžádanější jsou operace nosu, očních víček a prsou) je v RVmedCentru velká poptávka po neoperativních procedurách (především zmiňovaný botulotoxin a výplně – ty jsou téměř na denním pořádku). Mnoho klientů také využívá dalších služeb estetické dermatologie. Aktuálně je doba vhodná pro laserové odstraňování znamének, kožních výrůstků či nevzhledných jizev. 

Sebevědomí x mindráky

Mnoho lidí trpí různými mindráky a pocity všemožných nedokonalostí. Ty často umí zamávat se sebevědomím člověka natolik, že se distancuje od společnosti a uzavře se sám do sebe. „Nosy, prsa a uši – to jsou takové tři věci, které mohou způsobovat opravdu velké komplexy a lidé tím trpí. Sledujeme pak, jak klienti po procedurách nacházejí ztracené sebevědomí,“ zmiňuje Radan Vidura.

O plastické operace nosu se nejvíce zajímají údajně především mladé slečny od 20 do 30 let. Naopak pro mladé muže, kteří chodí na kliniku,  jsou jedním z hlavních problémů odstávající uši. 

Velmi žádané jsou také operace očních víček. Mnoho lidí tuto proceduru ani nevnímá jako estetickou, protože kromě mladistvě vypadajících očí může přinést benefity v podobě snadnějšího čtení, menší únavy atd. A pro některé lidi je operace očních víček v určitém věku nutností. A konečně i chrápání může za vznik mnoha problémů (nejen vztahových a společenských, kdy se jeden z partnerů nemůže vyspat). Jednou z nejčastějších příčin chrápání jsou vibrace prodlouženého měkkého patra a uvuly během dýchání ve spánku. Principem operačního zákroku je pak šetrná úprava měkkého patra, ve smyslu jeho zkrácení a modelace. MUDr. Radan Vidura, Ph.D. zavedl metodu laserové uvulopalatoplastiky (LAUP) jako jeden z prvních v České republice.

Klinika RVmedCentrum navíc pomáhá i mnoha lidem, kteří řeší neprůchodnosti dutiny nosní – např. chronickou či alergickou rýmu. Jako jediná v Olomouckém kraji nabízí klinika odstranění chronické rýmy a ucpaného nosu laserem. Jedná se o nejžádanější a nejúčinnější metodu k odstranění zhoršené průchodnosti nosu.

Krása v dnešním pojetí

Mnoho žen se v dnešní době vydalo na nikdy nekončící honbu za dokonalostí a krásou. Jak vnímá ženskou krásu sám Radan Vidura, vedoucí lékař kliniky RVmedCentrum? „Krásu samozřejmě vnímám v první řadě po fyzické stránce, to mají asi všichni muži stejné. Pokud ale člověk ženu poznává dál, může z ní vyzařovat i krása duševní. A to nejdůležitější pak pro mě osobně znamená spojení elegance, šarmu, vnitřní energie, ženskosti a určitého sex-appealu. Když se k tomu navíc přidá i ta krása fyzická, je to asi dokonalé. I přesto si ale myslím, že všechny ženy nemusí být modelkami. Pokud totiž mají svou vnitřní energii a pravidelně o sebe pečují, získávají tím zdravé sebevědomí a přirozenou krásu,“ uzavírá lékař. 

MUDr. Radan Vidura, Ph.D. 

Ačkoli začínal jako klasický lékař ORL, v dnešní době se věnuje především plastické chirurgii hlavy a krku. Jeho doménou jsou především nosy a ušní boltce. Je vyhledávaným specialistou na operativní odstranění chrápání laserem, kterému se věnuje již více než dvacet let. Více na www.rvmedcentrum.cz

#rvmedcentrum #radan vidura

reklama

Golf Resort Olomouc
Další články