[OL]4you na

Zážitkový závod Christmas Night Run se letos poběží v Olomouci, v Mostě, v Brně i v Praze

Zážitkový závod Christmas Night Run se letos poběží v Olomouci, v Mostě, v Brně i v Praze

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. Někdo chce zhubnout, jiný se chce dostat do kondice, jiný si během zase čistí hlavu od předvánočního stresu. Byť s různými pohnutkami, ale se stejným cílem si mohou příznivci tohoto sportu užít atmosféru nočního města, a to díky speciálnímu nočnímu běžeckému závodů CHRISTMAS RUN 2021. A přitom všem udělat i něco pro své zdraví a také přispět na dobrou věc.
CHRISTMAS RUN 2021 nově míří do jihomoravské metropole Brna, které je město běžců. Sportovci mohou do ulic města vydat v úplně jiné atmosféře: za svitu vánoční výzdoby a čelovek. „V Brně pořádáme různé sportovní akce, jako WINTER RUN, NIGHT RUN, AVON BĚH, troufám si říci, že Brňáci jsou sportovní nadšenci. Proto jsem velice rád, že se nám podařilo dostat Christmas Run právě k nim. Brno je krásné město, za nočního světla a adventní výzdoby ještě krásnější, takže běžet tu bude pro všechny určitě nezapomenutelný zážitek.“ říká organizátor akce Tomáš Pavel.
Další zastávka bude Olomouc. Běžecký zážitkový závod na 5 km nebo dětský dlouhý 1 km se uskuteční na Výstavišti Flora. Abyste se mohli závodu zúčastnit, musíte mít s sebou funkční čelovku. Červená santovská čepice bude k dostání v den akce. V cíli na vás čeká originální medaile.

Den po Olomouci se Santové seběhnou v Mostě, kde se běh koná v rámci městských vánočních trhů. Takže o atmosféru a svařák je postaráno. Poslední zastávkou je Praha, která je každý rok vyprodaná. Je to z důvodu omezeného počtu účastníků, kterých může běžet jen 1500. O tento běh je enormní zájem z řad běžců. Na všech bězích nechybí Santova rozcvička a dětský nezávodní běh na 1 km.

Součástí akce je také finanční dar ze startovného na podporu neziskové organizace No Foot No Stress. Z každého startovného putuje 50 Kč na podporu této neziskovky. Běžci si nesmí zapomenout čelovou svítilnu tzv. čelovku. V cíli na běžce čeká krásná medaile se zlatou vánoční kometou. Organizátoři očekávají celkem přes 4000 běžců a běžkyň.

KALENDÁŘ 211 CHRISTMAS RUN 2021:
04.12. OLOMOUC
05.12. MOST
11.12. BRNO
18.12. PRAHA
Více informací a přihlášky najdete na stránkách www.christmasrun.cz

reklama