[OL]4you na

Živočišnost, intenzita i luxus. Testovali jsme pro vás novinky ze světa parfémů

Na podzim se s parfémy rozhodně nudit nebudeme! Testovali jsme pro vás výběr z novinek a s jistotou můžeme říct, že mají jedno společné: jsou intenzivní, koncentrují se v nich plné, svůdné a doslova návykové tóny. Přesně to, co si slibujete od podzimního parfému...

Živočišnost, intenzita i luxus. Testovali jsme pro vás novinky ze světa parfémů

"Všechny novinky jsou ideální na podzim. Jsou plnější, intenzivnější, těžší. A krásně voní," usmívá se Andrea Jarošová z FAnn parfumerie v Galerii Moritz. Pojďme si tedy představit výběr z toho nejlepšího, co je aktuálně k sehnání.

Lancôme: Idôle Aura
Hřejivá a smyslná. Taková je Aura, jež je pečlivou kompozicí růže, zářivého jasmínu a oslňující vanilky. Ač se jedná o parfém, který je spíše letním tipem, svou intenzitou si říká o místo v podzimním "šatníku". 

Názor redakce: Tuto vůni považujeme za poměrně neutrální, sáhnout by po ní mohly jak milovnice květinových parfému, tak i těch dřevitějších. Dlouho vydrží, přičemže s narůstajícími hodinami voní sladčeji a sladčeji, přesto není podbízivá.

Dior: Miss Dior
Nekonečná touha po létě zde nachází své zhmotnění. Vůně tisíce květů - to je Miss Dior, parfém, v němž se mísí růže, pivoňky, kosatce, konvalinky, tonka fazole, vanilka, pižmo a santalové dřevo. Sladkost nad sladkost.

Názor redakce: Vůně je výrazně květinová a poměrně intenzivní, přesto nepůsobí až tak omamným dojmem. Jestli vás ale něco zaujme stejně jako parfém samotný, je to i příběh mašle, jíž je ozdoben flakon. Žakárová stuha vyznačující se pastelovými barvami byla vyráběna po několik měsíců za použití tradičních tkalcovských stavů. Tvoří ji více než 396 vláken a 12 000 stehů na každém centimetru! Zkrátka jde o takové malé umělecké dílo...

Carolina Herrera: Good Girl Very Good Girl
Již od prvních okamžiků ucítíte červený rybíz s exotickým liči, ty se pak promísí se svůdnou vůní růže, v závěru se pak o slovo hlásí sladce kouřové tóny vetiveru s hřejivou vanilkou. 

Názor redakce: Parfém je intenzivní, plný. Za nás však samotnou vůni na plné čáře převálcuje ikonický flakon v podobě rudého střevíčku na vysokém podpatku. Dovedeme si představit, že si mnohé ženy Good Girl Very Good Girl pořídí jen kvůli němu.

Chloe: Signature Naturelle
Čistota, svěžest, všudypřítomná růže. Tak by se ve zkratce dala popsat nová vůně od Chloe. Parfém se pyšní přízviskem eko, protože jeho základní složkou je ručně sbíraná a eticky získávaná organická růže, která mu propůjčuje nezaměnitelný luxus. 

Názor redakce: Díky dominantnímu tónu růží tato vůně není pro každého. Přiznáváme, že my dáváme přednost živé květině. To ovšem ani v nejmenším neznamená, že nenajde své příznivce. Sáhnou po ní jistě všechny ženy, které si na omamnou a podmanivou vůni růží potrpí.

Giorgio Armani: My Way Intense
Tato vůně se řadí mezi květinové, smyslné. Říká se o ní, že zachycuje intenzitu prožitku vnímání světa. Otevírá se jasnou kombinací italského bergamotu a egyptského květu pomerančovníku spojeného s esencí hořkého pomeranče, která vůni dodává jemný květinový efekt. V samotném srdci vůně nás okouzlí absolut tuberózy a esence jasmínu, která dodává parfému na ženskosti. Vše zakončuje dřevitá stopa v podobě santalového dřeva a vanilky. 

Názor redakce: Vanilku milujeme. Doporučujeme všem ženám, které mají rády intenzivní květinové vůně.

Givenchy: L'Interdit Rouge
Tak v případě tohoto parfému se obávejte lehké závislosti. Sexy působí nejen samotný flakon, ale především jeho obsah. Omamná vůně krvavých pomerančů, šafránu a listů červené papriky představuje zkrátka to, co si představíme pod pojmem živočišnost. Řadíme ji mezi květinové vůně s dřevitými a kořenitými tóny. 

Názor redakce: Pokud bychom měli hodnotit na stupnici od jedné do deseti, v tomto případě je to jasná desítka. Bez váhání. L'Interdit je parfém, do něhož se chcete na podzim zahalit od hlavy až k patě. Za nás jasný favorit.

A po jakém parfému sáhnete vy?

reklama