[OL]4you na

Adventní čas na OLODVORKU pokračuje přednáškou slavného mořeplavce

Adventní čas na OLODVORKU pokračuje přednáškou slavného mořeplavce

Dvoukřídlá vrata OLODVORKU se otevřela už toto úterý. Všichni, kdo během týdne zavítali do vnitrobloku na Dolním náměstí v Olomouci, si mohli dát první Olopunč a poslechnout si multižánrovou hudební produkci. Mimo venkovního prostranství se letos otevře i nový prostor tzv. zimní galerie v interiéru přímo sousedícím s OLODVORKEM. Ta bude sloužit jako zázemí pro besedy, přednášky, výstavy a využít ji pro zahřátí mohou i návštěvníci OLODVORKU. Už tuto neděli, 20. 11. v 18:30 hod., nabídne prostor galerie první besedu se známým dobrodruhem a mořeplavcem Rudolfem Krautschneiderem.
„Nesmírně mě potěšilo, že Ruda Krautschneider přijal mé pozvání. Je neuvěřitelné, co všechno dokázal, například obeplul Antarktidu, plavil se po všech mořích, je autorem několika dokumentů… už jako malý kluk jsem o něm slyšel nespočet příběhů, četl skoro všechny jeho knihy a vzhlížel k němu,“ uvádí Šimon Pelikán, provozovatel OLODVORKU a Plaveb Olomouc. Přednáška naváže v neděli v půl sedmé na rozsvícení vánočního stromu na Horním náměstí, které se koná v 18.00 hod.

OLODVOREK chystá v listopadu a prosinci pravidelný kulturní program. Pro komfortnější pocit účinkujících bude podium vytápěné. Proběhne řada beneficí, mikulášská besídka, mezi vystupujícími umělci se můžeme těšit na známou saxofonistku KJ SAX, kapelu No Barriers, D.U.B. music, Tarezu Wrau, Sugar And Spice Holding Copmany a další. Samozřejmostí je tradiční Olopunč v alkoholické i dětské variantě.
Adventní čas probíhá mimo OLODVORKU i v rámci dalších služeb Plaveb Olomouc. Obě lodě vyráží v předvánoční době na Moravu a nabízejí plavby s teplým punčem. Stejně tak je možné rezervovat si jízdu na OLOŠLAPECH a vyrazit do historických uliček města. Služby mohou využít i skupinky v rámci teambuildingů, vánočních večírků, rozluček se svobodou a podobně.

15. 11. NiLu Band Acoustic  
16. 11. Luai Bazerbashi 
18. 11. Dimensionles 
19. 11. Lucie Matějčková a Dale Williams 
20. 11. RUDOLF KRAUTSCHNEIDER - PŘEDNÁŠKA O LODÍCH, MOŘÍCH A LIDECH  
23. 11.  Hangover  
24. 11.  My Own Star 
26. 11.  Pat Berry   

3. 12.  Matěj Plšek  
4. 12.  Mikulášská na OLODVORKU (benefice)  
7. 12.  Maratonu psaní dopisů Amnesty International 
8. 12.  Fuck Cancer a Hangover (benefice)  
9. 12.  Hi Five  
9. 12.  Rivermons 
10. 12. Terz Wrau  
11. 12.  Kj Sax  
14. 12. Jiří Lamač Trio: adventní jazz a vánoční koledy 
15. 12. Alibaba, host Jan Žamboch  
16. 12. Jiří Drtil Acoustic 
17. 12.  Sugar And Spice Holding Copmany  
19. 12. Anežka Hrušková  
20. 12. No Barriers  
21. 12.  JAZZOVÉ KOLEDY- Big Band Žerotín a Hudební Institut 
22. 12.  D. U. Bmusic 
23. 12.  Vánoční busking s Vlnou 

Více i formací a program OLODVORKU naleznete zde.

reklama