[OL]4you na

AFO tipy: co byste si rozhodně neměli nechat ujít...

58. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academie Film Olomouc (AFO), který již tradičně pořádá Univerzita Palackého, se do toho letos pořádně obuje a představí skutečně pestrou paletu přednášek, filmových projekcí, interaktivních výstav, workshopů, life podcastů, natáčení či koncertů. Hlavním tématem tohoto ročníku je ECHO neboli ozvěna, která podtrhuje důležitost spolupráce mezi jednotlivými vědními obory. Z bohaté nálože programu si dozajista vybere každý. Abychom vám samotný výběr trošku usnadnili, přinášíme vám pár tipů.

AFO tipy: co byste si rozhodně neměli nechat ujít...

Továrna na štěstí

O tom, že štěstí už dávno není muška zlatá, vás přesvědčí francouzský dokumentární film Továrna na štěstí. Dokument nahlíží na štěstí z mnoha úhlů pohledu a mimo jiné rozebírá společnost a její nezastavitelnou honbu za šťastným životem. Tento novodobý fenomén v dokumentu komentuje řada filozofů, sociologů, ekonomů či psychiatrů.

SDGs: Inovace pro udržitelnou budoucnost

Unikátní výstava, která prostřednictvím rozšířené reality ukazuje vědeckou inovaci v plné síle. Výstava originálním způsobem hledá odpovědi na zásadní i velmi těžké životní otázky týkající se například udržitelnosti, fake news, násilí páchané na ženách apod.

Univerzita a její město

Univerzita Palackého slaví 450. výročí vzniku. Jakým způsobem univerzita proměnila dynamiku města a jak se spirit Olomouce promítl do chodu univerzity? Na to se přijďte podívat.

Jeseníky – království horské divočiny

Divoká krása přírody Jeseníků se vryje pod kůži nejednomu návštěvníkovi. Dokument o jesenické horské přírodě vznikal dlouhé 4 roky a zavede vás do míst, kam se běžný turista nedostane.

Na letošním AFO se objeví velká řada významných odborníků, jako je profesor astronomie a kosmolog z University of Arizona Chris Impey, norská režisérka Eva Charlotte Nilsen, česká odbornice na biodiverzitu Barbora Chmelová, český vědec zabývající se umělou inteligencí Tomáš Mikolov a mnoho dalších...

Pojďte si užít AFO naplno!

reklama