[OL]4you na

Až do půlky ledna si můžete zdarma zabruslit na ledové ploše na tržnici

Po čtyřleté pauze je kluziště vytížené od rána do večera, bruslení vítají i školy. Kluziště k vánoční Olomouci zkrátka patří a znovu se to ukazuje. Bruslit na něm můžete až do poloviny ledna.

Až do půlky ledna si můžete zdarma zabruslit na ledové ploše na tržnici

Dopoledne školy, odpoledne rodiče s dětmi, večer teenageři i dospělí. Stovky lidí denně přicházejí zdarma bruslit na ledovou plochu na tržišti v Olomouci, která v rámci vánočních trhů návštěvníkům čtyři roky chyběla. Vzhledem k omezeným možnostem bruslení ve městě a teplým zimám mají lidé z Olomoucka jen málo šancí postavit se na brusle.

To platí nejen pro jednotlivce, ale i pro školy, pro které je to často jedinečná příležitost navštívit kluziště. "Možnost dopoledního bruslení pro školy jsme využili hned pro několik tříd. Akce je sice pro školu organizačně náročná, ale je příjemným zpestřením hodin tělesné výchovy. V případě, že bude kluziště k dispozici i příští rok, rádi možnost bezplatného bruslení pro školy opět využijeme," sdělila ředitelka ZŠ Zeyerova Vladimíra Švecová.

Také Zdeněk Navrátil, který řídí základní školu sv. Voršily naproti tržnice, by uvítal, kdyby město přispělo na provoz ledové plochy i v dalších letech. „Děti se na bruslení vždy velmi těší. Oceňuji také možnost zapůjčit si pomůcky pro ty, kteří ještě bruslit neumí,“ uvedl ředitel.

Monika Řehulková z pořádajícího spolku Kulturní Olomouc potvrzuje, že zájem škol je opravdu velký. Podle ní už se přihlásilo 27 základních a mateřských škol, gymnázií a stále přibývají další. Bruslit se má totiž až do 15. ledna.

Na kluziště se ale v odpoledních a večerních hodinách sjíždějí party nebo rodiče s dětmi z širokého okolí.

Mobilní veřejné kluziště nabízí prostor o rozměru 30x15 metrů v areálu městské tržnice v sousedství vyhlídkového kola a stánků s vánočním sortimentem. Součástí areálu je prostor pro přezouvání, půjčovna bruslí a WC. Veřejné kluziště bylo v historickém centru Olomouce naposledy v roce 2019, v dalších dvou letech se kvůli epidemii koronaviru ani nepostavilo, loni o jeho absenci rozhodly enormně vysoké ceny energií.

Lidé z Olomouce však po kluzišti opakovaně volali, kvůli bruslení museli jezdit do okolních měst a obcí. Proto se pořadatelé dohodli s olomouckou radnicí, že letos mini zimní stadion znovu postaví.

reklama