[OL]4you na

Balikejk nekončí! Kousek Indonésie si v Olomouci můžete vychutnávat i nadále

Kousek Bali v srdci Olomouce. Přesně to je zcela netradiční podnik s příznačným názvem Balikejk. Přestože se jeho majitelka Lenka Srncová po vynucené pauze vrací zpátky do Indonésie, bistro, které si zamilovala řada lidí napříč celou republikou, bude k její radosti fungovat dál. Našly se nové provozovatelky, a to znamená jediné: o lahodný koláč i další dobroty návštěvníci nepřijdou.

Balikejk nekončí! Kousek Indonésie si v Olomouci můžete vychutnávat i nadále

Balikejk našel nového majitele. To je zpráva, jež potěší všechny nadšence do indonéských specialit, které Lenka Srncová, milovnice surfingu a Bali, ve svém bistru v centru města nabízí. Její lahodné koláče, které připravuje přesně tak vláčné, jak je sama během dlouhého pobytu v Indonésii měla ráda, jsou něco, na co rozhodně stojí za to zajít. Rovněž další speciality z její kuchyně patří k vyhledávaným pochoutkám. Díky Lence a její vášni pro Bali se tak olomoucká gatromapa rozšířila o vskutku unikátní podnik. Poté, co se rozhodla vrátit do míst, jež jsou jejímu srdci nejbližší, usilovně hledala někoho, kdo by Balikejk převzal takový, jaký jej s láskou vybudovala, a dál se jej snažil rozvíjet správným směrem.

"Podařilo se, v což jsem doufala: Balikejk bude fungovat dál! Holky, které jej převezmou, Lucie Stejskalová a Denisa Riedlová, se zaučují, probíhá předávání receptů a já jsem moc ráda, že mají chuť tento podnik dál rozvíjet. Mají velké plány. Můžu prozradit, že je se na co těšit. A já jim zůstanu v zádech jako podpora z Bali," prozrazuje s úsměvem Lenka Srncová. Obě nové provozovatelky mají v oboru bohaté zkušenosti a Balikejk byl jejich srdeční záležitostí od samotného začátku.

Ještě 15. a 16. června budete moci Lenku Srncovou vidět na Slavnostech Olomouc, kde bude s novými provozovatelkami připravovat oblíbené indonéské speciality. Poté bude ještě pár dní dohlížet na chod podniku, než se sama vydá vstříc dalšímu balijskému dobrodružství. "Vracím se domů, kde budu dělat provozní jedné kavárny v oblasti Amed a především se věnovat sama sobě a duchovnímu rozvoji," říká Lenka Srncová závěrem.

Hodně štěstí ve staronovém životě a novým provozovatelkám Balikejku přejeme spoustu spokojených zákazníků...

reklama