[OL]4you na

Barvou roku 2023 je Viva Magenta

Viva Magenta! Taková bude barva roku 2023, která ovládne módní i kosmetický průmysl. A nejen ten, pochopitelně. S tóny odvážné magenty se budeme setkávat doslova na každém rohu...

Barvou roku 2023 je Viva Magenta

Vyhlášení barvy roku firmou Pantone Color Institute bývá velmi očekávanou a sledovanou záležitostí, ostatně má více než dvacetiletou tradici. Zvolený odstín bude následující rok ovlivňovat celosvětovou módu, kosmetický průmysl, design i umění a v širších souvislostech i společenské dění. Samotnému výběru předchází poměrně náročná analýza stavu společnosti a dlouhé vyhodnocování mnoha faktorů. Výsledkem je, že institutem zvolená barva roku na vás bude vyskakovat odevšud. Ta letošní se jmenuje Viva Magenta 18-1750.

Viva Magenta podle společnosti Pantone
Barva Viva Magenta vibruje elánem. Je to odstín zakořeněný v přírodě, vyjadřuje sílu. Je odvážný, nebojácný, pulzující a nevázaný. Je to mocná a posilující barva, která si libuje v čisté radosti, povzbuzuje k experimentování. Je to barva plná vtipu a rebelství. Podle výkonné ředitelky Pantone Color Institute Leatrice Eiseman nám tato barva pomáhá budovat naši vnitřní sílu.

Viva Magenta jako barva v módě, kosmetice i designu
Pokud jde o módu, nový odstín nabízí nekonečné možnosti napříč styly i trendy. Vypadá dobře na saténu, ale také na úpletu, vlně i tvídu. I přes výraznou barvu nepůsobí agresivně. Skvěle se kombinuje s jednoduchými kousky oblečení zejména ve světlých nebo naopak tmavých odstínech. V kosmetice očekávejte řady paletek očních stínů i laků na nehty a dalších beauty doplňků. A v designu se dají předvídat zajímavé solitérní kousky nábytku, spotřebiče v odstínu Viva Magenta, ale třeba také tapety a doplňky i dekorace.

A tak jako obvykle - i letos nově zvolený odstín budí vášně. Jedni jsou nadšení, jiní ji vnímají jako návrat do minulosti a výběr nehodnotí příliš progresivně. Ať je to, jak chce, jisté je, že Viva Magenta ovládne rok 2023 v mnoha oblastech našeho života...

reklama