[OL]4you na

Barvou roku 2024 je Peach Fuzz

Peach Fuzz! Taková bude barva roku 2024, která ovládne módní i kosmetický průmysl. A nejen ten, pochopitelně. S tóny sametové broskvové se budeme setkávat doslova na každém rohu...

Barvou roku 2024 je Peach Fuzz

Vyhlášení barvy roku firmou Pantone Color Institute bývá velmi očekávanou a sledovanou záležitostí, ostatně má více než dvacetiletou tradici. Zvolený odstín bude následující rok ovlivňovat celosvětovou módu, kosmetický průmysl, design i umění a v širších souvislostech i společenské dění. Samotnému výběru předchází poměrně náročná analýza stavu společnosti a dlouhé vyhodnocování mnoha faktorů. Výsledkem je, že institutem zvolená barva roku na vás bude vyskakovat odevšud. Ta letošní se jmenuje Peach Fuzz.

Peach Fuzz podle společnosti Pantone
Barva Peach Fuzz obohacuje srdce, mysl i tělo. Jemně smyslný broskvový odstín přináší pocit laskavosti a něhy, nese poselství péče a sdílení, spolupráce. Teplý odstín broskvové zvýrazňuje naši touhu po sounáležitosti s ostatními a hravě vykouzlí atmosféru klidu. "Při hledání odstínu, který odráží naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu vyzařující teplo a moderní eleganci. Odstín také spojuje mladistvé s nadčasovým," tvrdí výkonná ředitelka Pantone Color Institute Leatrice Eiseman.

Peach Fuzz jako barva v módě, kosmetice i designu
Pokud jde o módu, nový odstín nabízí nekonečné možnosti napříč styly i trendy. Vypadá dobře na saténu, ale také na úpletu, vlně i tvídu. Skvěle se kombinuje s jednoduchými kousky oblečení zejména ve světlých nebo naopak tmavých odstínech. V kosmetice očekávejte řady paletek očních stínů, rozjasňovačů i tvářenek, které rozzáří pleť a dodají jí šťavnatost, i laků na nehty, které působí velmi romanticky, a dalších beauty doplňků. A v designu se dají předvídat zajímavé solitérní kousky nábytku, spotřebiče v odstínu Peach Fuzz, ale třeba také tapety a doplňky i dekorace.

A tak jako obvykle - i letos nově zvolený odstín budí vášně. Některým se líbí, jiným ne. Ať je to, jak chce, jisté je, že Peach Fuzz ovládne rok 2024 v mnoha oblastech našeho života.

reklama