[OL]4you na

Blíží se zahájení návštěvnické sezony 2024 na hradě Šternberk

Počátkem března se znovu otevřou brány hradu Šternberk a bude zahájena návštěvnická sezona 2024. Na první prohlídky se můžete těšit v sobotu 2. března. Navštívit hrad Šternberk bude možné i další březnové soboty, konkrétně 9., 16. a 23. 3. V období Velikonoc bude otevírací doba hradu rozšířená.

Blíží se zahájení návštěvnické sezony 2024 na hradě Šternberk

Po celý březen si budete moci vybrat ze dvou okruhů. 1. základní okruh „Šlechtické reprezentační prostory“, kde budou prohlídky začínat v 10, 12 a 14 hodin. Nebo zamířit na 2. základní okruh „Život na šlechtickém sídle“, jehož prohlídky začínají v 11, 13 a 15 hodin. Je samozřejmě možné projít první i druhý okruh, neboť na sebe plynule navazují.

V sobotu 16. 3. bude rozšířena nabídka okruhů o speciální prohlídku nazvanou Antické báje a mýty. V rámci této netradiční prohlídky si můžete přiblížit svět antiky prostřednictvím řecko-římské mytologie, bájí a legend zrcadlící se na uměleckých památkách hradu Šternberk. V rámci prohlídky navštívíte obě patra hradu, kde vám naši průvodci představí na instalovaných exponátech řeckou mytologii. 
V sobotu 23. 3. vás čeká speciální prohlídka s knihou. Výklad bude speciálně doplněn o informace vztahující se ke knize „Hrad Šternberk, kterou všichni účastníci prohlídky obdrží v rámci vstupného ZDARMA.
Na 30.3. se mohou těšit děti i rodiče, proběhne zde oblíbený Velikonoční jarmark. Začátek je naplánován na 10 a konec na 16 hodin. V prostorách hradu budou připraveny tvořivé dílny zaměřené na výrobu tradičních velikonočních předmětů. Nejen děti uvítají možnost vyzkoušet si výrobu rozličných velikonočních dekorací a aranžmá, pletení pomlázek nebo zdobení kraslic. Všechny výrobky si děti odnášejí domů. V případě zájmu se do tvoření mohou zapojit i rodiče. Vstupné na jarmark činí 60 Kč, nejmenší děti do 3 let mají vstupné zdarma. Jednotlivé dílničky se hradí samostatně. Při zakoupení vstupenky na prohlídku hradu je vstup na sobotní jarmark zdarma.

Podrobnější informace naleznete na webu.  

Vstupné - základní okruhy:

Základní – 200 Kč
Snížené (senioři, studenti) – 160 Kč
Děti (6 – 17 let) – 60 Kč
Děti do 5 let – zdarma 

reklama