[OL]4you na

Bratři Orffové zahrají v olomouckém Jazz Tibet Clubu

Je tomu již osm let, co Bratři Orffové vydali album Šero, oceněné hudební cenou Anděl i Apollo. Nyní vydávají novinku Píseň pro Stefanii Sauer a zvou na koncert 30. dubna do olomouckého Jazz Tibet Clubu.

Bratři Orffové zahrají v olomouckém Jazz Tibet Clubu
Bratři Orrfové foto Richard Hodonický

„V Jazz Tibet clubu jsme ještě nehráli, ale Olomouc je krásné historické město, takže se tam rádi vracíme,“ říká hned na úvod zpěvák a kytarista Ivan Gajdoš. „Osobně tento prostor vnímám už delší dobu, jako místo, které do Olomouce přivezlo už spoustu skvělých intepretů. Bude nám potěšením si tam zahrát,“ dodává kytarista Lukáš Novotný.

Oproti předchozím produkčně bohatým počinům se formace rozhodla jít opačným směrem a pojmout Píseň pro Stefanii Sauer komorně, v jednoduchém aranžmá hlasu s doprovodem mladého krnovského klavíristy Matěje Černého. Rozjímavou skladbu vystihuje atmosféra videoklipu, za kterým stojí členové kapely i tatérka a kreslířka Nella Vilímková.
„Když jsem šel po nahrávání písničky domů, začalo letos poprvé opravdu hustě chumelit. Vánice. Napadlo mě natočit si vločky na telefon na zpomalený záběr. Zrovna okolo driftovali mladí kluci v upravených autech, tak jsem to tam nechal. Něco mi k tomu chybělo, dokázal jsem si ale představit jednoduchou dětskou kresbu. I když nic takového předtím nedělala, poprosil jsem Nellu, která podobným způsobem tetuje. Příjemně mě překvapilo, když mi za pár dní poslala pár kresbiček a dokonce je zkusila rozpohybovat. Pak už to jen zkompletoval můj patnáctiletý syn Saša a bylo to. Prostě DIY,“ zmiňuje ke vzniku videoklipu kytarista Lukáš Novotný.
Do konce roku se chystá uveřejnění další písně, tentokrát doprovázené krnovským jazzovým kytaristou Tiborem Židou.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem k dílu Carla Orffa, vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut Bingriwingri, následující Šero (2013) jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych.

Nejbližší koncerty Bratří Orffů
28. 4. v brněnském Kabinetu Múz
29. 4. v opavském kostele sv. Janů
30. 4. v Jazz Tibet club Olomouc
11. 5. v Anděl café v Plzni
12. 5. v pražském Café V lese

Vstupenky jsou v prodeji denně přímo v klubu za 250 Kč, v den koncertu pak za 300 Kč. Vstupenky seženete také v Informačním centru Olomouc. Využít lze také on-line předprodeje prostřednictvím portálů GO OUT a SMS TICKET.

reklama