[OL]4you na

České značky v Envelopě. Startuje Design Olomouc

Už dnes v 11:00 odstartuje jedinečná událost, kterou hostí Envelopa Office Center. V atriu moderní budovy se představí prvotřídní české značky, s nimiž se návštěvníci mohou seznámit opravdu zblízka. Až do 18. února tu budou k vidění tradiční české podniky, ale také startupy, nejrůznější umělci a výtvarníci.

České značky v Envelopě. Startuje Design Olomouc

Design Olomouc přivede do města tradiční české značky
"Smyslem výstavy je přivést do Olomouce přední české značky, které pracují s designem a jejichž práce je oceňovaná doma i v zahraničí. Zároveň jsme vytipovali nastupující značky a startupy, které se teprve etablují na trhu. Každý rok také chceme návštěvníkům ukázat, jak vypadal design v našem regionu v minulém století, tentokrát jsme zvolili olomouckou čokoládovnu Zora," prozradil manažer projektu Pavel Vysloužil. Součástí expozice jsou i díla Jana Dostála, jednoho z nejzajímavějších českých sochařů současnosti.

A co dalšího návštěvníci uvidí? Kolekci hodinek Prim ze společnosti Elton hodinářská, pivní sklo od Pilsner Urquell, novinky od zlínské obuvnické firmy Vasky, lustry od sklářů z Lasvitu či studia Šípek&Špalek, kolekci betonových výrobků od společnosti Cementum, dětský vozík za kolo a odrážedla Kolofogo, elektrický kajak eMogi či ekologické hračky a průlezky značky Antonie Emma.

Envelopa jako oblíbené místo setkávání
Nápad na projekt Design Olomouc vznikl ve skupině Redstone krátce poté, co se na podzim roku 2021 otevřela budova Envelopa Office Center. "Nechtěli jsme, aby stylový prostor zůstal skryt před zraky veřejnosti. Naopak – aby se stal oblíbeným místem setkávání a kulturních a společenských akcí," uvedl zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek. Připomněl, že společnost pracuje na svých projektech s předními českými i zahraničními designéry a zároveň podporuje lokální startupy, inovátory, umělce či sportovce. "Jsme přesvědčeni, že úspěch se má vracet, růst počtu úspěšných firem a etablovaných značek neznamená vzájemnou likvidační konkurenci, nýbrž motivaci, inspiraci a možnost synergií," doplnil závěrem.

Otvírací doba:
ST 15. 2. 11:00–18:00
ČT 16. 2. 11:00–18:00
PÁ 17. 2. 11:00–15:00
SO 18. 2. 10:00–18:00

Vstup je zdarma. Více naleznete zde: www.designolomouc.cz.

reklama