[OL]4you na

Co tolik miluju na jaru...

Není pochyb, že jaro je tím nejoptimističtějším ročním obdobím. Příroda se probouzí, všechno pučí, kvete, tráva se zelená, ve vzduchu je cítit spousta vůní... Sluníčko už pomalu získává na intenzitě, odhazujeme svršky a úměrně s jejich počtem nám roste úsměv na tváři. Jaro, vítej!

Co tolik miluju na jaru...

Neznám nikoho, kdo by po dlouhé šedivé městské zimě nemiloval jaro. Ta jeho charakteristická vůně prosycená kvetoucími kytičkami a stromy, říznutá ptačím zpěvem, okořeněná sedánky na terasách s kávou v ruce při chytání prvních slunečních paprsků... To je prostě slast! A zcela upřímně přiznávám, že láska k tomuto ročnímu období sílí s věkem. 

MILUJU...

... svěží vzduch naplněný nejroztodivnějšími vůněmi, který vás doslova omámí. 

... ptačí zpěv, který nás nad ránem budí. Koncerty štěbetajících opeřenců dokážou zpříjemnit den! 

... kvetoucí kytky, které zdobí parky a zahrádky. Jejich barevné koberce jsou okouzlující, stejný půvab mají i petrklíče doma na stole a tulipány ve váze. Stromy ozdobené květy jsou pak třešničkou na dortu.

... slunce, které nám začíná ukazovat svoji sílu. Funguje jako skvělý dobíječ energie, což je hlavně v současné situaci hodně potřebný doping.

... chvíli, kdy odložím huňatou šálu, do níž se zimomřivě chumlám už od října, a péřový kabát, který do podzimu nechci vidět. Zkrátka zima není úplně pro mě.

... jarní módu, jež je letos opravdu půvabná a naprosto souzní s mým vkusem. Kdo by neměl rád barvy a jejich kombinace, že? Těším se, že na chvilku opustím mou oblíbenou černou a zahalím se do pastelových tónů.

... kávu na zahrádce - ať už doma, nebo v kavárně ve městě, kde to začíná hezky žít. Mimochodem, tu atmosféru, kdy město tepe, také miluju.

... Velikonoce! Už odmalička jsme se na svátky jara vždy těšili. Barvili jsme vajíčka, pekli beránka a v pondělí se chodilo na pomlázku. Ach, kde jsou ty časy. Ale i jako velká mám toto období moc ráda. A protože ctím tradice, beránek, kraslice i pomlázka nechybí ani u nás doma.

... dlouhé procházky přírodou. To je balzám pro duši i tělo! A když k nim ještě zurčí nějaký potok, dokonalosti je učiněno zadost.

... světlo. Čím víc světla, tím lepší nálada. Určitě to také znáte.

... teplo. Netajím se tím, že mým nejoblíbenějším ročním obdobím je léto, a to ještě ideálně strávené kdekoliv na jihu u moře, a právě jaro je příslibem, že už brzy se budeme moci těšit na vyšší teploty a všechny slasti, které léto přináší!

Zatím vám však přeju krásné jaro a užijte si ho podle představ! A s úsměvem na rtech...

reklama