[OL]4you na

Dárek na poslední chvíli? Uvařte skvělý pečený čaj

Hledáte tip na skvělý dárek? Pečený čaj jistě potěší každého, zvláště když ho s láskou připravíte doma. Nachystejte si pěkné skleničky a užijete si voňavý večer!

Dárek na poslední chvíli? Uvařte skvělý pečený čaj

Ovoce můžete zvolit téměř jakékoli, jen se vyhněte banánům, které by v troubě zčernaly a v čaji nechutnaly. Velké ovoce nakrájejte na menší kostky. Citron raději oloupejte, protože jeho kůra dodává čaji zbytečně nahořklou chuť. Cukr slouží nejen jako sladidlo, ale také jako konzervant.

Na zimní pečený čaj budete potřebovat:

500 g mraženého ovoce – směs lesního ovoce
1 jablko
1 citron
300 g cukru
4 kousky badyánu
6 hřebíčků
3 lžičky skořice
rum nebo slivovice

Postup:

Všechno ovoce omyjte, jablko zbavte jadřinců a nakrájejte ho na kousky. Citrony oloupejte a nakrájejte. Všechno ovoce vložte do hlubšího pekáče. Přidejte k ovoci koření a pokud není čaj pro děti, zalijte ho trochou rumu nebo slivovice. Zvýrazní chuť, slouží jako konzervant a navíc ovoce podlije a to se nepřipálí, dokud nepustí vlastní šťávu. Alkohol se ze směsi zcela vypaří, takže nemusíte mít strach čaj podávat dětem. Směs promíchejte a pečte v předehřáté troubě na 200°C asi 30 minut. V mezičase několikrát promíchejte. Horkou směs nalijte do čistých vyvařených sklenic až po okraj. Pevně zavíčkujte a otočte dnem vzhůru. Trvanlivost prodloužíte zakápnutím povrchu rumem. Pro jistotu uchovávejte v lednici.

Podávání: 2-4 lžičky směsi vložte do čtvrtlitrového hrnečku a zalijte vroucí vodou.

 

Foto: Pixabay

reklama