[OL]4you na

Den lidí bez domova se blíží. Přijďte podpořit dobrou věc

Den lidí bez domova. Akce, která se nesmazatelně zapsala do kalendáře olomouckých událostí, se uskuteční opět 10. října od 11:00 na Horním náměstí. Pořádá ji tradičně Dobré místo pro život spolu s partnery. Koupí polévky pomůžete dobré věci. A naše redakce bude pomáhat s vámi...

Den lidí bez domova se blíží. Přijďte podpořit dobrou věc

JAK DEN LIDÍ BEZ DOMOVA PROBÍHÁ?
Známé osobnosti, sportovci i redaktoři místních médií každoročně 10. října na Horním náměstí prodávají polévky ve speciálních keramických miskách, které vyrobili lidé se zrakovým postižením z TyfloCentra Olomouc – sociální firmy Ergones. Zrakově postižené a jejich činnost pravidelně podporují koupí misek nejrůznější olomoucké společnosti. Polévku zdarma pak dodávají zdejší restaurace. Výtěžek z celého dne putuje na podporu Charity Olomouc. Takže pomoc se tu násobí. O tom, že je tato charitativní akce mezi lidmi velmi oblíbená, svědčí dlouhé fronty, skvělá atmosféra, jež v centru města panuje, a prázdné várnice během několika desítek minut.

KDO SE ZAPOJIL DO POMOCI
"Tentokrát je připraveno 740 misek," uvádí s úsměvem Tomáš Helísek z TyfloCentra Olomouc a dodává, že výběr barev ikonických keramických misek bude pestrý. "Polévky bude vařit Lobster, Aquapark, Farmak Gastro, Ristorante Pollo, Zlatý muflon ze Šternberka, Bělecký Mlýn, Hotel Flora, Moravská vysoká škola, Kozlovna, NH Collection Olomouc Congress, Dětský domov Šance. Celkem bude připraveno na 600 porcí," prozradil za organizátory akce Dalibor Křepský. Misky letos nechali vyrobit z NB OILTEC, Bistra Paulus, WTC Písečná, mezi podporovateli nechybí ani NAVARAFOTO, Bělecký Mlýn, Moravská vysoká škola Olomouc či jazyková škola OXFORD. 

POLÉVKY I SBÍRKA POTRAVIN
A jaké polévky se letos budou prodávat? Zajít si můžete na kulajdu, česnečku, bílou zelňačku, dýňovou bezlepkovou i gulášovou polévku, houbovou bramboračku, zeleninový krém a pravděpodobně nebude chybět ani frankfurtská polévka. A pozor - jako obvykle bude možné podpořit Potravinovou banku. Každý, kdo chce, může donést konzervy či kávu. A sociální firma Ergones bude mít na náměstí i stánek s keramikou, kterou si návštěvníci mohou zakoupit.

KUPTE SI POLÉVKU OD OL4YOU!
Den lidí bez domova odstartuje na Horním náměstí před vchodem do budovy radnice v 11:00 a polévky budou k mání do té doby, než se všechny porce vykoupí. Cena jedné polévky je 100 korun (včetně keramické misky a chleba).

A potkat se tu můžete opět i s námi. Naše redakce se totiž rozhodla podpořit tuto jedinečnou akci i letos. Budeme prodávat polévky, a to hned v 11 hodin.

Přijďte udělat dobrou věci i vy! Těšíme se na vás za každého počasí...

reklama