[OL]4you na

Den svatého Patrika v Olomouci: víme, kam zajít

Den svatého Patrika připadá na 17. března. Původně irský svátek se velmi rychle rozšířil po celém světě, a tak i my si na svatého Patrika připíjíme zeleným pivem, ale i nejrůznějšími speciály. Láká vás černé nebo zelené pivo, whiskey nebo další nápoje? Pak se s námi vydejte po stopách víkendových oslav v zeleném.

Den svatého Patrika v Olomouci: víme, kam zajít

Kde se vzal svátek svatého Patrika?
Původně měl tento svátek náboženský charakter. Svatý Patrik podle legendy obrátil v 5. století Iry na křesťanství a 17. března se připomíná den jeho úmrtí. Dnes jej oslavují lidé po celém světě a zpravidla původ tohoto svátku ani neznají. Oslavy probíhají v rytmu tance, hudby, popíjení piva a whiskey.

Zelený trojlístek jako symbol
Dni svatého Patrika dominuje zelená barva. Lidé jedí zelená jídla a do zeleného hávu se oblékají také celá města. Symbolem svatého Patrika je totiž zelený trojlístek. Velmi často bývají zeleně nasvíceny památky - egyptské pyramidy, budova opery v Sydney, šikmá věž v Pise, Knížecí palác v Monaku či Stolová hora v Jihoafrické republice. A třeba do řeky v Chicagu lidé nalévají hektolitry zeleného barviva, aby dodrželi tradici jejího obarvení, kterou provozují už od roku 1962.

KAM SE VYDAT  V OLOMOUCI?

17. března se bude slavit pochopitelně v The Black Stuff. Můžete se těšit na tradičně velkolepou akci, které dominuje skvělá atmosféra, zelené drinky, mnoho druhů irské whiskey, irské pivní speciály - Guinness Stout, O’Hara, Kilkenny a Magners Cider. Připraveny budou oblíbené dárečky a chybět nebude ani irská hudba, otevřen bude i venkovní bar! To si rozhodně říká o návštěvu! Startuje se 17. ve 14:00.

Na Den svatého Patrika se chystají i na Olomouckých Poděbradech. K zelenému pivu od Holby nebo Guinessu se bude po celý víkend podávat třeba cibulačka, masový koláč s chedarem, irské hovězí stew s kapustou a chlebem nebo britský sádlový koláč se sušeným ovocem. A to není zdaleka vše! 16. března na každého, kdo přijde v zeleném, čeká welcome drink, chystají se i tematické soutěže nebo koncert. A připraven bude program s Chrty v nouzi.

Nebo přijďte o víkendu oslavit svátek svatého Patrika do Bounty Rock Cafe. Nejenže vás čeká skvělá hudba, jídlo a tematické pití, ale také můžete vyhrát super dárky. V pátek zahraje Hustej Guláš, v sobotu Mötorhead revival. 

Patrik se bude slavit i v LocAle Pub. Tady pro vás připravili zábavný program plný irské muziky. Můžete se těšit na 20% slevu na všechnu whisk(e)y. A kdo si čistého panáka nevychutná, pro toho je sleva i na drinky. Těšit se můžete i na širší nabídku tmavých piv. Už v pátek a v sobotu. 

AIR BAR nabídne ležák Zelený Patrik. Toto pivo bylo poprvé uvařeno v roce 2014 a od té doby je ozdobou nejen Dne svatého Patrika, ale také velikonočních svátků. Jeho barvu a vůni tvoří pečlivě zvolené byliny, přesné složení je výrobním tajemstvím, ale v chuti můžete rozpoznat exotické podtóny tvořené hlavně pomeranči a citrony...

A míst, kde si budete moci dopřát zelené pivo a vše, co ke svatému Patrikovi patří, bude v Olomouci určitě víc. Tak si užijte fajn víkend a vydejte se za zábavou.

reklama