[OL]4you na

Dětskýma očima aneb Seš heboučká a taková… jemňoučká

První červnový den patří všem dětem. Děti jsou dar. Tohle je věta, kterou dost často slýcháme. A nic nemůže být pravdivější… Svými kopanci nás trápí ještě před narozením, přesto se na ně moc těšíme a nepřejeme si nic jiného, než aby byly zdravé, spokojené a šťastné. Kvůli dětem se řadu let v klidu nevyspíme, šediví nám vlasy, přibývají vrásky, ale bezmezně je milujeme. Dokážou být zrcadlem nás samotných a činí nás neskutečně naplněnými jen tím, že jsou. S dětmi je doma neustále nepořádek, rušno, živo, ale jsou to právě ony, kdo tvoří teplo domova… A tak by se dalo pokračovat dál a dál.

Dětskýma očima aneb Seš heboučká a taková… jemňoučká

Pro děti jsme my dospělí opravdovými hrdiny. Vzhlíží k nám s naprosto čistou duší a s bezbřehou důvěrou, kterou prostě nemůžeme zklamat. A také jsou důvodem a příčinou mnoha vtipných situací a při vzpomínce na ně se musíme usmívat… Přesně takový moment nastal, když se mnou čtyřletý synovec zatoužil nakupovat spodní prádlo. Už dlouho se na návštěvu v Olomouci moc těšil, a když konečně přijeli, od rána se nemohl dočkat, až můj syn a jeho malý bráška usnou a on si mě bude moci na chvilku „ukradnout“ jen pro sebe. S významnými pohledy a pokyvováním naznačoval, že už je tady ta vysněná chvíle, a ani trochu mu nevadilo, že si ještě potřebuju koupit tělové body a až pak si budeme hrát. Touha jít se mnou nakupovat jako velký chlap byla silnější. Dal mi ruku, usmál se a se slovy, že mi pomůže vybrat to nejkrásnější bodýnko, jsme vyrazili vstříc dobrodružství…

Povím vám, jít do obchodu se spodním prádlem s dítětem, ještě navíc s klukem, byla neuvěřitelná zábava. Tobík je velmi výřečný, vše komentuje, má velký cit pro estetično, tak jsem se v duchu připravovala na nejrůznější možné scénáře. Už jen náš příchod provázely úsměvy, když pak schválil výběr a zamířil se mnou rovnou do kabinky, očekávání přítomných, jak že bude vše pokračovat, dosáhlo vrcholu. Abych to zkrátila – při jeho znaleckých posudcích, mezi nimiž nechyběla pochvalná zvolání typu: Zuzanko, ty seš tak jemňoučká a taková... heboučká a vážně seš kočka! se zpoza závěsu ozýval opravdu hodně divoký smích. Nakupovat zapomněli úplně všichni, zato zástup dam dychtících poznat toho lichotníka byl větší a větší… Když pak při placení pronesl, že to byly fakt super nákupy, že zase přijdeme, ale teď už chce do hračkářství, slzeli naprosto všichni. A já se červenala i pod tím jemňoučkým a heboučkým body. Ovšem sebevědomí mi tedy stouplo, to ne že ne. Aspoň na chvíli.

Jo, děti jsou dar… Tak je milujme a užívejme si každičkého společného momentu! A dělejme jim svět hezčí, zasloužíme si to my všichni.

(Aby se nezačaly množit poznámky o špatném vlivu na vývoj dítěte, jen malý dovětek. Při nákupech nedošlo k ohrožení mravní výchovy nikoho ze zúčastněných. Jediné, co naše návštěva způsobila, je to, že dozajista prodloužila život všem přítomným, protože jak známo, smích vážně léčí.)

reklama