[OL]4you na

Divadelní Flora láká na divadlo, besedy, koncerty a doprovodný program

Polojubilejní festivalový ročník, zastřešený mottem NEW WORLD 2.022, nabídne na třinácti scénách ve třinácti květnových dnech na sedm desítek akcí.

Divadelní Flora láká na divadlo, besedy, koncerty a doprovodný program
Divadelní Flora Olomouc Schauspielhaus Bochum - Manuela Infante - Noise. Šumění davu (foto: Nicole Marianna Wytyczak)Divadelní Flora Vás od 9. do 21. května vedle českých, německých a slovenských činoherních titulů pozve také na nejnovější počiny středoevropské taneční scény, besedy s tvůrci či inscenátory, spoustu koncertů a řadu dalších doprovodných aktivit.

 Minulý týden odstartoval předprodej vstupenek (online i na pokladně Moravského divadla), takže směle vybírejte!

K nejexkluzivnějším zahraničním položkám letošního programu patří tři jedinečná sólová představení – německojazyčné inscenace Stefko Hanushevsky představuje Diktátora, multižánrové Noise. Šumění davu a Precarious Moves. Schauspiel Köln a Schauspielhaus Bochum přivezou do Olomouce výrazné politické inscenace, Rakušan Michael Turinsky zase autentickou, osobní reflexi.

Slovenskou činohru bude na 25DF reprezentovat Slovenské komorné divadlo Martin. Festivalovými hostováními ošlehaný soubor se na Floru vrací po sedmi letech – s adaptací Čechovových Tří sester.
Klasické drama Tři sestry v inovativním nastudování režiséra Mariána Amslera se v podání souboru Slovenského komorného divadla stává mimořádně plastickým divadelní zážitkem, umocněným hudbou básníka a skladatele Ivana Achera. Rezervujte si čas ve středu 11. května v 19.00.
 
O slavnostní zahájení 25DF se v úterý 10. května v 19.30 na jevišti Moravského Divadla Olomouc postará v okázalé monodramatické show přední herec Schauspiel Köln – Stefko Hanushevsky. Bolestně aktuální inscenace Stefko Hanushevsky představuje Diktátora kmenového režiséra kolínské činohry Rafaela Sancheze mapuje hercův životní příběh na pozadí jednoho z nejslavnějších protiválečných filmů a vzdává hold Chaplinovi i umění vyprávět velké příběhy.

 Nechte se během jiskřivého stand-upového večera pozvat na vzrušující cestu „po zastávkách Stefkova života" a reáliích německé a rakouské moderní historie!
 
Jakou sílu má hluk ulice? Jakou roli během politických nepokojů hraje tichá pošta? Jak se naopak davem šíří dezinformace? Mohou zvuky fungovat jako zbraně? Čí hlas zůstává nevyslyšen?
 Na sugestivní jízdu vlnovými délkami světla a zvuku s názvem Noise. Šumění davu pozve v sobotu 14. května v 19.30 zase Gina Haller, ženský herecký talent roku 2020 (Theater heute), jejíž domovská scéna Schauspielhaus Bochum patří k nejprogresivnějším německým činohrám současnosti.
V žánrově rozkročené inscenaci, balancující mezi poetickou instalací, rozhlasovou hrou a koncertem, se chilská režisérka Manuela Infante vrací k událostem z roku 2019, kdy její rodná země čelila masivní krizi a statisíce lidí vyšly do ulic protestovat.
 
Hravá a vtipná sebereflexe mezinárodně uznávaného choreografa, tanečníka, teoretika a aktivisty v oblasti inkluze Michaela Turinskeho hledá odpovědi na otázky vyvstávající při kontaktu umění s tělesným postižením. Prozkoumává možnosti znevýhodněného člověka ve společnosti, jejíž struktury jsou vystavěné na principu rychlosti a mobility.
Výjimečné sólo několikanásobného držitele Nestroy Price (2017, 2021) uvidíte v S-klubu v neděli 15. 5. ve 20.00.
 
Tohle samozřejmě není zdaleka vše. V bohatém programu si na své přijdou i příznivci současného tance či tuzemské činoherní scény.

reklama