[OL]4you na

Dobrotivci mezi studenty aneb Dej a bude ti dáno!

Tímto příslovím by mohl být shrnutý příběh, který mě v poslední době překvapil. S Adamem Kosatíkem (23) jsme spolu chodili na Gymnázium ve Šternberku a známe se už pár let. Vím o něm, že rád pokořuje různé výzvy a máločeho se zalekne. Oba coby vysokoškolští studenti ale víme, kolik strachu a obav přinášejí jednotlivé zkoušky na škole, o to hůře pak snášíme státnice…

Dobrotivci mezi studenty aneb Dej a bude ti dáno!

Adama čekala v květnu státní závěrečná zkouška na bakalářském studiu Pedagogické fakultě Univerzity Palackého. Jako snad každý nabyl dojmu, že je nemůže nikdy zvládnout i přes všechny předchozí přípravy. O to více mě ale překvapilo, že na mě vyskočil z jeho facebookového profilu následující příspěvek:

Když jsem čekal minulou sobotu v kadeřnictví na ostříhání, zaujal mě tam jeden nejmenovaný časopis mírně bulvárního ražení, který obsahoval rubriku "Horoskopy na další týden přímo na míru". Z počáteční skepse mě naprosto probralo, když jsem si přečetl, že mě má v příštím týdnu čekat důležitý okamžik, což vzhledem k mým státnicím naprosto sedí! Takřka totožná formulace byla napsána sice u dalších sedmi znamení, ale tak nebuďme přehnaně pragmatičtí, že...

Dále se v horoskopu psalo, že mám:
1. Věřit v pozitivní karmu.
2. O své štěstí se podělit s ostatními.

Kdy jindy bych měl věřit "Horoskopům na míru" než právě teď před státnicemi? Proto jsem se rozhodl, že v případě úspěšného vykonání zkoušky na první pokus (což by bylo jedno z největších štěstí v mém životě) zkusím alespoň kousek štěstí v podobě deseti tisíců (které jsem měl našetřené na duchaprosté položky jako nový mobil nebo třeba na naftu) věnuji někomu, komu by se hodily více. Myslím, že je v ČR určitě dost dětí, které peníze potřebují na léčbu své nemoci apod. Pokud byste o někom takovém věděli, klidně mi můžete psát tipy.

No a pozitivní karmu už mi zajistí ti, kteří mi úspěšné složení zkoušky budou přát a vzpomenou si na mě 17. 5. 2017 od 12.00 hodin, 19. 5. 2017 od 9.00 hodin a 30. 5. 2017 od 9.00 hodin. SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!!!

Tento příspěvek se hned dočkal mohutného lajkování a komentářů. Člověka samozřejmě potěší, že jeho kamarád má takto dobročinné úmysly. O to více mě potěšilo, když mi od něj v červnu přistála zpráva, že se stal úspěšně bakalářem, že slib hodlá dodržet a zda nevím o nějakém konkrétním člověku, kterému by mohl finance darovat. Napadla mě Elenka Vojtková, jejíž babička byla ředitelkou Mateřské školky ve Štěpánově, kde je případ postižené Elenky dobře znám. Elenka trpí každodenními epileptickými záchvaty a byl jí diagnostikován Westův syndrom. Již pro ni existuje sbírka financí i PET víček, několikrát byl také její případ v regionálním tisku. Nebyl tedy problém spojit Adama dobrotivce a rodinu tříleté Elenky.

Společné setkání a předání financí proběhlo 7. srpna 2017 v Olomouci. Příjemně jsme si všichni popovídali a dozvěděli jsme se, že Elenka je velká bojovnice. Každý týden navštěvuje speciální cvičení Thera Siut v Brně a chystá se i na rehabilitace v Šumperku (každá hodina stojí 600 Kč a bohužel není hrazena zdravotní pojišťovnou). Její postižení bohužel vyžaduje také finanční výdaje v podobě speciálního kočárku, jídelní židle, samopláteckých lázní apod. Rodina to ale nevzdává a hledá stále nové možnosti a šance, aby se Elenka naučila chodit a mohla žít pěkný život. Adam se tímto stal jedním z jejích dobrých andělů.

Chcete-li také pomoci, finančně či sběrem víček, nebojte se rodinu kontaktovat na Facebooku.

reklama