[OL]4you na

Hurá na běžky! Víme, kam vyrazit do bílé stopy a užít si zimu jako v pohádce

Milovníci zimních radovánek mohou jásat. Počasí se trochu umoudřilo a sněhu už je v horských oblastech více, což znamená jediné: vytáhněte běžky a vydejte se do bílé stopy. Je to skvělý relax, užijete si dechberoucí výhledy a ještě při tom protáhnete tělo!

Hurá na běžky! Víme, kam vyrazit do bílé stopy a užít si zimu jako v pohádce

Z ČERVENOHORSKÉHO SEDLA NA OVČÁRNU A ZPĚT

Trasa: Trasa z Červenohorského sedla na Ovčárnu a zpátky měří zhruba 25 kilometrů. V době, kdy v nižších polohách sníh chybí, bývá tato trasa sázkou na jistotou. K tomu za slunečného počasí nabízí i parádní výhledy, což ocení všichni rekreační sportovci...
Délka: 25 km
Parkování: na Červenohorském sedle

Tras pro běžkaře najdete na Červenohorském sedle pochopitelně více (jejich obtížnost je různá), toto středisko je totiž startem celé řady zajímavých okruhů. Doporučujeme se podívat sem.

Z OVČÁRNY DO MALÉ MORÁVKY

Trasa: Tato trasa měří necelých 14 kilometrů a jsou zde jedny z nejlepších sněhových podmínek u nás. Oblast Ovčárny a Pradědu je navíc výhodným výchozím bodem jak pro přejezd hřebene Jeseníků, tak pro celou řadu místních běžeckých tratí. A ty výhledy, když se vydaří počasí, to je nádhera...
Délka: 13,5 km
Parkování: na Hvězdě

Z KARLOVY STUDÁNKY NA LUDVÍKOV A ZPĚT

Trasa: Karlova Studánka je takovou malou oázou čisté krásy. A také skvělým výchozím bodem pro výlety během všech ročních období. Vydat se můžete i na běžky, třeba cestou směrem na Ludvíkov (oficiálně Lázeňská cesta), kde se naskytne i krásná vyhlídka do údolí.
Délka: 10 km
Parkování: v Karlově Studánce (horní nebo dolní parkoviště)

V okolí Ludvíkova a Karlovy Studánky je samozřejmě mnoho možností, kam se vydat na běžky. Zajímavá a pohodová trasa je rovněž z Ludvíkova směrem na Lyru, kde na vás čekají i hezké rovinky.


FOTO: Unsplash

REJVÍZ - KOLEM MECHOVÉHO JEZÍRKA

Trasa: Má minimální převýšení a dvě souběžné stopy. Nástupní místo je blízko rejvízských restaurací Penzion Rejvíz, Na Paloučku, Chata Svoboda a Penzion Orlík (možnost občerstvení).
Délka: 4,5 km
Parkování: zdarma na Rejvízu

KRALIČÁK

Trasa: Kraličák je skvělým místem, kde si můžete užít zábavu nejen na lyžích, ale také na běžkách. Vydat se můžete například na okruh mezi Hynčicemi a Stříbrnicemi, nebo na chatu Návrší či na Dolní Moravu nebo Králický Sněžník. Více zde. Velkou výhodou je, že si tu můžete půjčit kompletní běžecké vybavení.
Délka: různé délky
Parkování: Stříbrnice, Hynčice pod Sušinou zdarma

Pokud jste mezi našimi tipy nenašli váš oblíbený běžkařský okruh, nevadí. Vydejte se do stopy tam, kde vás to baví a kde vám pohyb na čerstvém horském vzduchu přináší potěšení. O tom běžky jsou především...

reklama