[OL]4you na

Hurá na svah! Víme, kde v okolí si skvěle zalyžujete

Milujete zimu? A lyžujete rádi? Pak nám jistě dáte za pravdu, že nejlepší kopce sice najdeme za hranicemi, ale hezky se svezeme i u nás. A nemusíme ani jezdit daleko od Olomouce. Červenohorské sedlo, Kopřivná, Kraličák. To jsou jen jedny z areálů, které stojí v zimě za návštěvu. I když to letos s tím sněhem není úplně ideální...

Hurá na svah! Víme, kde v okolí si skvěle zalyžujete

ČERVENOHORSKÉ SEDLO
Toto středisko je sázkou na jistotu. Sníh je tu takřka vždy, kopce bývají dobře upravené a areál je tak velký, že i když je parkoviště zaplněné do posledního místečka, nestává se, že byste dlouho čekali ve frontě na vlek. I když se čas od času najde člověk, který by si přál větší modernizaci lyžařského střediska, my jednoznačně trváme na tom, že Červenohorské sedlo by mělo zůstat takové, jaké je. Protože přesně takové má kouzlo a neopakovatelnou atmosféru ideální pro všechny, kteří mnohem radši tráví čas na kopci než ve ski barech. I když i ty tu pochopitelně najdete. Samozřejmostí je také půjčovna a v provozu bývá i snowpark.

Zalyžujete si zde navíc za slušné peníze, takže poměr cena/výkon je naprosto vyhovující. Ceník najdete zde. Za nás naprostá jednička.

KOPŘIVNÁ
Tady už počítejte s většími davy, ale pokud si najdete vhodný čas, ani na Kopřivné nemusíte stát ve frontě dlouhé minuty. Lanovka je superrychlá a kopec vždy perfektně urolbovaný. Za velké plus považujeme večerní lyžování, které je tu, troufáme si tvrdit, nepřekonatelné.

Perfektně funguje i ski bar, takže se při lyžovačce nebo po ní můžete osvěžit či zahřát, záleží na vás. Najdete tu i bobovací dráhu, mini snowpark a samozřejmostí je půjčovna. Nejmenší si tu zajezdí i na bobech.

Za celodenní lyžování tu zaplatíte o trochu více než na sedle, ale při online koupi permanentky máte slevu. Ceník je zde.

KOUTY NAD DESNOU
Kouty zaujmou především ty, kteří rádi kombinují lyžování a dobré jídlo a zábavu. Nejen že je tu skvělé vyžití po sportovní stránce, ale místní občerstvení a restaurace zase potěší vaše chuťové buňky. Jen se připravte na to, že se vám nemusí podařit zaparkovat, proto se do Koutů vypravte raději hned ráno. Bývá tu totiž poměrně plno. 

Najdete tu jak fajn sjezdovky, tak samozřejmě ski bary a restaurace, nechybí ani půjčovna či dětský park. 

Za jednodenní skipas zaplatíte ještě o maličko více než v Kopřivné, ale pokud jste členy ActiveClubu, máte slevu. Kompletní ceník je tady.

KRALIČÁK
Jestli hledáte místo, kde si dobře zalyžujete, a to opravdu hezky, bez extrémních davů lidí (areál je totiž velmi velkorysý, proto je tu dost místa pro všechny), pak se vydejte na Kraličák. Nabízí nejen sjezdovky pro různě pokročilé lyžaře, ale také Funpark, půjčovnu a servis, nechybí ani gastro. A velkou atrakcí je rozhledna, z níž budete mít za dobré viditelnosti okolí jako na dlani. A ještě si tak zpestříte dobu strávenou na svahu. Vydat se můžete i na skialpy, což je momentálně velký hit.

Ceník naleznete zde. Pokud vám nevadí si za lyžařskými zážitky vyrazit o kousíček dál (ale pořád je to od Olomouce relativně blízko), zajeďte si sem.

DOLNÍ MORAVA
Sjezdovky, večerní lyžování, mamutí horská dráha, stezka v oblacích, snow trails, ski parky, bobová dráha, sáňkování, jízda rolbou, skialpy, sněžnice a další. Přesně to je Dolní Morava - areál, kde se sport setkává s opravdovou zábavou. Samozřejmostí je lyžařská škola a půjčovna vybavení, nechybí ani občerstvovací stanice.

Celý ceník je uveden tady. Nabídka resortu je více než pestrá, lyžování je příjemné, takže není divu, že Dolní Morava patří v současnosti k těm nejlepším areálům v republice, což s sebou ovšem mnohdy přináší velké množství lidí, obzvlášť o víkendech.

HLUBOČKY
Nechce se vám v autě za lyžařskými zážitky trávit moc času? Máme tu výhodu, že Hlubočky jsou za rohem! Ano, sice nemůžeme čekat nekonečně dlouhou a příkrou sjezdovku, ale na pohodové rodinné lyžování jsou Hlubočky naprosto dostačující. 

Ceny jsou navíc velmi příznivé. Kompletní ceník jízdného je tady. Samozřejmostí je půjčovna vybavení i občerstvení na místě. 

HRUBÁ VODA
A kdo by toužil po lyžování pár kilometrů od Olomouce a po více vlecích a sjezdovkách, ten se vydá do Hrubé Vody. I v tomto rodinném areálu najdete půjčovnu i občerstvení. A za skipas dáte jen o pár korun více než v Hlubočkách. Ceník je zde.

Vzhledem k tomu, že letos zatím sněhové podmínky nejsou ideální a na horách nepanuje klasické zimní počasí, doporučujeme sledovat weby skiareálů, než se někam vypravíte, abyste pak nebyli zklamaní.

FOTO: Unsplash

reklama